Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left CD/DVD

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Typ Vlastnosti
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

CD/DVD

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 56 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 56 nabídek O výsledcích
Seznam nabídek
1 nabídek na stránce
1

Dnes již méně používané kompaktní disky jsou na trhu desítky let. Věděli jste, že první kompaktní disk vyvinuly společnosti Sony a Philips v roce 1979? V Československé republice se kompaktní disky vyráběly až od roku 1989 ve městě Loděnice. Prozradíme vám rozdíly mezi jednotlivými typy kompaktních disků. Podívejte se na naši aktuální nabídku CD, DVD a Blu-ray.

CD

Na kompaktní disky můžete uložit kromě kancelářských souborů i videa a fotografie. Běžně mají kapacitu 700 MB, což znamená, že na disk můžete uložit až 80 minut audio obsahu. Kompaktní disky se rozdělují na CD-R a CD-RW, které jsou přepisovatelné. V současnosti se disky prodávají například po deseti nebo padesáti kusech.

CD
DVD

DVD

První disky zaměřené na ukládání videa se na trhu objevily v roce 1996 v Japonsku. Výhodou DVD je vyšší kvalita obrazu a zvuku uložených videí, fotek a jiných dat. Tyto disky se opět rozdělují na zapisovatelné (DVD-R) a přepisovatelné (DVD-RW). Nejčastěji se používají DVD na filmy. V současnosti jsou vytlačovány službami typu Netflix, HBO GO a podobnými.

Blu-ray

Blu-ray disky mají stejný průměr jako CD, ale uloží obsah o kapacitě až 100 GB. Blu-ray disky vám umožní ukládat videa a fotky ještě ve větší kvalitě, než je tomu u DVD disků. Rozdíl je pak viditelný u moderních televizí (LCD a LED TV). Pokud na disku vidíte popis BD-ROM, disk je určen pouze pro čtení, nikoliv pro zápis. BD-R je disk určen pro jednorázový zápis a disk s označení BD-RE je určený k opětovnému přepisování.

Blu-ray

Jak vypálit CD?

Pokud chcete na disk vypálit jakýkoliv obsah, je zapotřebí mít ve vašem počítači nebo notebooku mechaniku na CD/DVD s funkcí vypalovačky. Poté je zapotřebí koupit nebo stáhnout vypalovací program (některé počítače mají již v systému zabudovaný software pro vypalování), nejoblíbenějším programem je NERO. Následně stačí vložit přepisovatelný nebo prázdný disk do mechaniky, spustit program a řídit se instrukcemi nebo otevřít soubor disku v počítači, vložit soubory, které chcete vypálit a v liště zvolit tlačítko vypálit.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up