Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Chodítka, nosítka pro batolata

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Doba dodání (od obdržení platby)
Barva Vystavené před
Končící za méně než

Chodítka, nosítka pro batolata

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 131 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 131 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
Seznam nabídek
123 chevron_right chevron_right

První krůčky dítěte jsou pro něj a jeho rodiče velkou událostí, mnohdy však mohou znamenat mnoho pádů a karambolů. Se stabilitou může dítěti pomoci chodítko, které ho dokáže navíc na pár chvil zabavit. Chystáte se s dítětem na výlet a nechcete s sebou tahat kočárek, nebo jen potřebujete volné ruce a chcete, aby vaše dítko bylo v klidu? Ideálním řešením je zakoupení nosící pomůcky, kdy je dítě ve vaší blízkosti a vy můžete vykonávat různé činnosti. Pojďme si společně projít, kolik typů těchto pomůcek existuje a na co se při jejich výběru zaměřit.

pasivní chodítko

Pasivní chodítka

U pasivního chodítka dítě sedí v malém křesílku a nožičkama se odráží od země. Křesílko je umístěno v ohrádce s podvozkem. Chodítko může být navíc opatřeno interaktivními prvky, jako je volant, telefon a další. U tohoto chodítka se doporučuje, aby v něm dítě netráviIo příliš mnoho času.

Aktivní chodítka

Aktivní chodítko je doporučovanější variantou, kterou dítě může využívat neomezeně. Dítě u chodítka stojí ve vzpřímené poloze a tlačí jej jako vozík před sebou. Na chodítku opět mohou být interaktivní prvky, na rozdíl od pasivního chodítka se jich zde vyskytuje více, jelikož vozík nabízí větší plochu.

aktivní chodítko dřevěné

Jak vybrat chodítko?

Chodítko je skvělou pomůckou, která provází dítě při jeho prvních krůčcích. Při výběru byste si měli nejdříve položit otázku, zda chcete chodítko pasivní či aktivní. Zodpovězení této otázky vám okruh výběru poměrně zmenší. Podle jakých dalších kritérií byste měli vybírat?


Výbava

Každé dítě zaujmou barevné a interaktivní prvky, kterými může být chodítko opatřeno. Pultík chodítka tak může dítěti nabídnout světýlka, různé prvky vydávající zvuky, tlačítka a tvary, se kterými lze pohybovat. Další variantou jsou motorická chodítka, která rozvíjí jemnou motoriku dítěte.  


Materiál

Na trhu se prakticky vyskytují chodítka ze dvou materiálů – plast a dřevo. U pasivních chodítek se navíc můžete setkat s konstrukcí z kovu. Materiály použité na výrobu chodítek musí splňovat přísné evropské bezpečnostní normy


Bezpečnost

U chodítka je zejména důležité, aby bylo stabilní a nedošlo k jeho převrácení během používání. Chodítko dále může být opatřeno dalšími bezpečnostními prvky, jako je například pojistka proti pádu ze schodů.  


Rukojeť

Rukojeť aktivního chodítka by měla být na úrovni pasu dítěte, nikdy by neměla přesáhnout úroveň trupu. Z tohoto důvodu je vhodné vybírat z chodítek s nastavitelnou rukojetí, jen tak zabráníte tomu, že dítě z chodítka rychle vyroste.


Kolečka

Kolečka vybírejte podle toho, na jakém povrchu bude dítě nejčastěji jezdit. Pogumovaná kolečka jsou vhodná na pevné podlahy, kde by klasická kolečka mohla klouzat.

Šátek na nošení dětí

Nosící šátek ocení všichni rodiče novorozeného miminka, které se seznamuje s novým světem. Celých devět měsíců neznalo nic jiného, než tlukot srdce maminky a může se stát, že bude v postýlce často plakat. Jelikož i novopečení rodiče potřebují fungovat, šátek nabízí mít miminko u sebe a zároveň vykonat nutné činnosti. Šátek zároveň využijete u větších dětí, při nákupech a výletech. Látka se vždy přizpůsobí miminku a nabídne mu útulné prostředí. Vázání šátku vyžaduje nutnou praxi, na internetu však naleznete spoustu videonávodů, podle kterých se vázání snadno naučíte. Nevýhodou je nutnost šátek vždy uvázat znovu, což může činit problém, pokud se vyskytujete venku či v jiném nepříznivém prostředí. Při výběru se zaměřte na délku šátku, kterou je nutné přizpůsobit vaší výšce. Gramáž látky ovlivní celkovou nosnost šátku.

ergonomické nosítko

Ergonomická nosítka

Nosítka se doporučují využívat ve chvíli, kdy vaše děťátko zvládá udržet hlavičku, jelikož nosítko jej neobepíná tak pevně, jako šátek. Můžete se ovšem setkat s modely, které mají novorozeneckou vložku a opěrku hlavy. Dítě v nosítku sedí čelem k nosiči, čímž dochází k podpoře přirozené polohy nohou a kyčlí. Velkou výhodou nosítka je to, že nemusíte nic vázat, pouze nasadíte a jdete. Některá nosítka navíc nabízí možnost lehkou úpravou – změnit styl nošení. Při výběru se zaměřte na to, aby nosítko mělo dostatečně silný bederní pás a nedocházelo tak k velké zátěži zad.

Klokanky

Nošení v klokance, která bývá označována také visítko, je velmi kritizované. Dítě je nejčastěji umístěno zády k nosiči, kdy dochází k nesprávnému postavení zad. Navíc z klokanky dítěti volně visí nohy a kyčle tak nejsou ve své přirozené poloze.

Babyvaky

Látková nosítka jsou oblíbená pro rychlé nasazení a umístění miminka. Mohou vám připomínat tašku přes rameno, jelikož dítě nosíte pouze na jednom rameni. Dítě se takto nedoporučuje nosit příliš dlouho, jelikož dochází k velké zátěži zad nosiče a navíc je zde riziko vypadnutí dítěte, jelikož v babyvaku není nijak uchyceno.

babyvak

Krosny

Krosny si zamilují všichni aktivní rodiče, kteří se nechtějí omezovat kočárkem a nepříznivým terénem. Dítě sedící v krosně máte umístěno na zádech, má tedy možnost užívat si výhled na cestu. Krosny navíc disponují stabilizačními opěrkami, které využijete ve chvíli, kdy si chcete odpočinout a chystáte se dítě položit na zem. Při výběru nezapomeňte věnovat pozornost materiálu, který by měl být prodyšný.

Od kdy je nosítko vhodné?

Nosící pomůcky můžete využívat hned od narození dítěte, které velmi uklidňuje to, že cítí a slyší vaše srdce. Nosící pomůcku je vždy nutné přizpůsobit stáří a váze dítěte. Při užívání nosících pomůcek musíte dodržovat správné techniky nošení, při kterých nedochází k poškození kyčlí dítěte a zad nosiče. Pokud si nejste jisti, zda jste se rozhodli pro správnou nosící pomůcku, nebo zda v ní dítě nosíte správně, nebojte se absolvovat kurz nošení.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up