Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video - Šperky a hodinky
1 z 8
Zánovní

Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video

Aukce
Žádný příhoz
69 700 Kč
Končí v pátek 24. 5. 21:14
Kolik přihodit?

nebo
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Kurýr 250 Kč
Cenný balík 250 Kč
Osobní převzetí
Nový Bor
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Hodinky Omega Constellation, 18K GF, COSC, Gérald Genta, + Video
Popis předmětu
Značka
Materiál řemínku
Stav zboží
krátce používaný, funkční produkt

   Ze své sbírky prodávám nadčasové pánské náramkové hodinky Omega Constellation. Jedná se o pánské hodinky vyrobené ze žlutého zlata o ryzosti 18 karátů a tedy s obsahem 75 % čistého zlata a oceli. Šperkařské zlato je v italské kvalitě, což znamená zlato nejvyšší kvality, které nedegraduje při styku spokožkou. Silná vrstva zlatého plechu je nalisována na ocelové jádro, tím dojde k tomu, že reálným povrchem je skutečné masivní zlato, které má estetické vlastnosti pravého zlata a lze ho leštit a ne pozlacená ocel. Lisované zlato se také tak snadno nesetře. Vzácný ciferník je z broušeného stříbra. Pouzdro hodinek je absolutní designérská špička a jedná se o práci nejslavnějšího návrháře Geralda Genty, který pro Omegu v té době pracoval. 9 z 10 nejikoničtějších modelů hodinek v historii navrhoval právě Genta. Hodinky jsou mechanické s automatickým samonátahem. Constellation neboli Souhvězdí je nejslavnější řada firmy Omega. Na spodním víčku je krásný medailon z masivního zlata, představující ženevskou observatoř se souhvězdím osmi hvězd. Ty symbolizují osm na sebe navazujících vítězství hodinek Omega v soutěžích hodinářské přesnosti. Jedná se o v Česku nesehnatelný model.

 

 

Značka : Firma Omega je nejznámnější výrobce značkových hodinek na světe. V roce 1848 ji v La Chaux-de-Fonds založil Luis Brandt . Takže tradiční značka s opravdu významnou hodinářskou historií. Proslula vysoce přesnými stroji, které jí v polovině  20.století vynesly 8 vítězství v hodinářských soutěžích v řadě. To dalo vzniknout nejslavnější řadě hodinek Omega s názvem Constellation se symbolem 8 hvězd nad Ženevskou observatoří.  Mezi slavné osobnosti, kteří nosí hodinky Omega, patří například herečka Kate Winslet, Daniel Craig nebo herec Tom Hanks. Omega Constellation od Géralda Genty nosil zpěvák Elvis Presley.

Web : www.omegawatches.com

 

Pouzdro: 18K žluté zlato v nejvyšší kvalitě lisované na oceli, luneta z masivního zlata, rafinované a krásně provedené, zlato se dobře leští, překvapivě bez větších škrábanců, přirozené stopy po nošení .Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací. Navrhl nejslavnější designér Gerald Genta.

Ciferník : Broušený efekt tzv. sluneční tříště, sametový smetanový lak, zlaté hodinové indexy s ebonitovým vykládáním, tištěné minutové indexy, stopy používání

Ručičky : Zlaté z 18K žlutého zlata s luminiscencí a černou barvou pro větší kontrast a čitelnost

Sklíčko : Hesalitové

Stroj : Legendární stroj Omega kaliberní číslo 751 v prvotřídní extra kvalitě, která je značena číslem 1 vyraženým v logu Omega. Oficiálně Certifikovaný Chronometr, pokud je v dobrém stavu a správně seřízen může být odchylka do 1 minuty za měsíc. Jedná se o geniální luxusní stroj, který je jedním z nejlepších automatických nátahů v historii. Velké červené rubíny zajišťují perfektní přesnost a trvanlivost stroje, adjustováno v pěti  polohách, můstky v barvě červeného zlata, ocelová kola nátahu zdobená boušeným efektem sluneční tříště, jemně broušené díly můstků, setrvačka opatřená mikro-regulací z leštěné oceli pro maximální přesnost a stabilitu, rychlé přepnutí data vytažením korunky do polohy 2, poloha 1 je seřizování ručiček, datum se nesmí měnit v době od 8 do 12 hodin večer, kdy je spuštěn mechanismus změny data, protože by se mohl poškodit stroj a musel by se opravit

Počet Rubínů : 24

Sériové číslo stroje : 28766610

Rok výroby : 1970

Rozměry strojku : Průměr 27,9 mm, výška 5,05 mm

Frekvence 19800 úderů za hodinu

Rezerva nátahu : 50 hodin

Průměr Pouzdra : 34,0 mm; Hloubka 10,5 mm včetně sklíčka; výška 38 mm;

Váha : 39,1 g s řemínkem

Řemínek :  Kvalitní britský řemínek Condor z pravé kůže.

Celkový stav : Mimořádně pěkný, vyčištěno, promazáno a seřízeno v Listopadu 2021, takže další servis až se začnou zpožďovat, jdou velice přesně. Obvyklé stopy po nošení, za mne sotva znatelné.

Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Omega.

Signováno : Na ciferníku, uvnitř pouzdra, na stroji, na korunce,

Vodotěsnost : Zvýšená vodotěsnost, pro jistotu lze nechat přetěsnit, nicméně hodinky nejsou určeny k plavání

Země původu : Švýcarsko

Servisovány : Listopad 2021, další servis až se začnou zpožďovat nebo za 5 -6 let, tzn. 2027

Záruka : 6 měsíců na bezproblémové fungování stroje, neplatí pro mechanické poškození pádem, špatným používáním, atd..

Cena Nových Srovnatelných : okolo 300.000 Kč

Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot, doporučuji nosit, očekávám zvýšení ceny o 100% v průběhu 10 let, tedy přesně jako došlo k 100% zhodnocení tohoto modelu v právě uplynulých 10 letech. V případě dlouhodobé investice člověk nemůže udělat chybu. Krákodobě nákup z hlediska zhodnocení nedoporučuji. Z pohledu estetické hodnoty a kvality stroje jsou za tuto cenu neuvěřitelně výhodné.

Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč  během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí.

Video

Představení Modelu : https://www.youtube.com/watch?v=BTkOkxiajtY

Servis : https://www.youtube.com/watch?v=01HXKtvUdrc

Historie Constellation : https://www.youtube.com/watch?v=NnXkRNHkCS8

 

Gerald Genta

 

 

  

Geniální Gerald Genta, který vytvořil Omega Constellation, Patek Philippe Nautilus, Audemars Piguet - Royal Oak, IWC - Ingenieur, Vacheron Constantin Overseas, Bulgari Diagono a přibližně 100.000 dalších designů nejlepších značek. 9 z 10 nejslavnějších a nejúspěšnějších hodinkových designů vytvořil jediný člověk, a to byl právě Genta. Genta kreslil nové hodinky s lehkostí s jakou psal Antonio Vivaldi hudbu. I když jsem vlastnil desítky hodinek, tak teprve když jsem nosil první Constellationy, měl jsem pocit, že jsem pochopil, co to znamená nosit opravdové hodinky. Ten rozdíl je prostě nepopsatelný.

 

Genta pracoval pro Omegu externě nepřímo od roku 1952, když dělal návrhy pouzder, ciferníků a indexů. Obrovský nárůst prodejů vzbudil zvědavost na to, kde se tyto návrhy berou. Když zjistila Omega, že od Geralda Genty, nabídla mu výjimečné podmínky spolupráce, které do té doby žádný designér neměl. Genta pracoval pro Omegu od roku 1959 do roku 1969. Poté přešel na volnou nohu a později založil vlastní hodinářskou firmu pod svým jménem.

 

Gerald Genta - stránka značky : https://www.geraldgenta.com/

Gentova nadace : https://www.geraldgenta-heritage.com/iconic-models

 

Video : A Brief History of Gerald Genta - Stručná Historie Geralda Genty

Video 2 : Gerald Genta's Iconic Watch Designs - Ikonické Návrhy Hodinek Geralda Genty

 

 

Hodnocení sběratele : 10* /10

 

Absolutní špička. Geniální Gérald Genta je zde ve svém nejlepším a na ničem se nešetří. Zajímavě řešená luneta je z 18K masivního zlata, celá svrchu pokrytá leštěnými výbrusy, které vytvářejí světelnou růžici okolo ciferníku. Ciferník je z broušeného stříbra a má tzv. kárový efekt. Rozsvěcí se a pohasíná podle úhlu pod, kterým na něj dopadá světlo. Constellation jsou nekrásnější řada hodinek v historii a tento konkrétní model má opravdu silnou osobnost. S ničím jiným si ho nelze splést. C-Shape byl také jeden z komerčně nejúspěšnějších modelů. Na rozdíl od ostatních gentových návrhů je toto pouzdro poměrně masivní, ale jako zázrakem mu to vůbec neubírá na eleganci.

 

Dělené zlaté ručičky, hodinové indexy z masivního 18K zlata, neobvyklé okénko pro datum a den v týdnu z masivního zlata.

 

V realitě vypadají asi stokrát lépe než na fotografiích. Není divu, Genta dělal svoje věci pro potěchu oka a ne pro reklamní plakát, právě proto jsou i dnes tak populární.
 

 

Za mne jedny z nejpěknějších klasických hodinek Omega Constellation. Na těchto hodinkách je pořád na co se dívat. Jsou krásné zvenku i zevnitř. Mužný design ciferníku s velkými hodinovými indexy, které jsou u zlatých hodinek spíše vzácností. Oceňuji klasický rozměr, díky němuž  jsou velmi pěkné na pohled, zkoušel jsem nosit 40 mm hodinky, ale ty nejsou elegantní a na ruce působí humpoláckým dojmem. Perfektní stav s drobnými stopami po nošení. Medailon už je setřenější, ale detaily jsou stále patrné. Tyto hodinky jsou opravdový šperk, špičkový technický stroj a umělecké dílo v jednom. Tato konkrétní verze je prakticky nesehnatelná a navíc ve skvělém stavu. Jedná se o skvělou dlouhodobou investici, neboť cena těchto hodinek stále roste a jejich počet je omezen. Ideální pro někoho, kdo má velmi dobrý vkus. K ušlechtilým hodinkám patří ušlechtilý kov a opravdoví muži nosí opravdové hodinky. Tradičně nosí zlaté hodinky lékaři, soudci, advokáti, vyšší manažeři a majitelé firem, tedy lidé kteří mají dobrý cit pro hierarchii hodnot. Zlatá je barva Boha a lidé kteří nosí zlaté hodinky, říkají že přitahují bohatství. Dávám 10 hvězdiček z deseti. Nic z toho co dnes značka Omega vyrábí se po estetické a technické stránce těmto hodinkám nevyrovná. Pokud budou servisovány každých 6 let, tak budou bez problémů chodit 200 let.

 

Cena v pražském klenotnictví : 95.000 Kč

 

 

 

Proč prodávám :

 

Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. Na rozdíl od překupníků, kteří nedají do hodinek ani korunu a prodávají bez záruky, se jako sběratel o své hodinky pěkně starám. Většinu jsem nechal profesionálně vyčistit a servisovat, takže jsou ve špičkové kondici a dávám na ně dlouhou záruku.

 

Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny. Vím, co prodávám, jsem sběratel a ne zoufalec. Pokud však máte rozumnou protinabídku, pak mne neváhejte kontaktovat. Hodinky patří do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval po mnoho let, takže za jejich kvalitu ručím a nabízím možnost vrácení peněz v případě nespokojenosti, a to do 7 dnů od dodání. Takže 0% riziko, 100% zisk. Prodávám tak, jak nejraději kupuji sám, se servisem a zárukou od seriozího sběratele, který se nevyhýbá zodpovědnosti za stav svých kousků.

 

V realitě prodávám za 64.000 Kč, 6.000 jsou poplatky aukru.

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. Hodinky nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Kdo měl za poslední rok na účtu uložen 1 milion korun, přišel o 170.000 Kč, kdo však měl uloženo ve zlatých hodinkách tak minimálně 200.000 Kč vydělal, a to je 370.000 Kč rozdíl. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let. Byly v profesionální péči nejlepších českých hodinářských mistrů, takže stav je vynikající a nejedná se o žádné poruchové a poškozené šunty z blešího trhu, které na aukru bohužel často vidím za přemrštěné ceny. Za kvalitu ručím vrácením peněz. Originalitu lze ověřit u hodináře, anebo v Zastoupení firmy Patek Philippe v Praze, kde jsou schopni vystavit certifikát pravosti podle výpisu z firemního archivu. Podobné kusy se tu jen tak neobjeví, pokud vůbec.

 

Rozumné  protinávrhy návrhy rád uvážím. Dotazy zodpovím.

 

 

Neváhejte mne kontaktovat.

 

 

Preferuji osobní předání. Po domluvě možno zaslat na dobírku.

 

 

POZOR! Hodinky jsou uložené v bankovní schránce, takže doba dodání se může o den opozdit, oproti běžné.

 

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky.

 

Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

 

 

Ze své sbírky prodávám nadčasové pánské náramkové hodinky Omega Constellation. Jedná se o pánské hodinky vyrobené ze žlutého zlata o ryzosti 18 karátů a tedy s obsahem 75 % čistého zlata a oceli. Šperkařské zlato je v italské kvalitě, což znamená zlato nejvyšší kvality, které nedegraduje při styku spokožkou. Silná vrstva zlatého plechu je nalisována na ocelové jádro, tím dojde k tomu, že reálným povrchem je skutečné masivní zlato, které má estetické vlastnosti pravého zlata a lze ho leštit a ne pozlacená ocel. Lisované zlato se také tak snadno nesetře. Vzácný ciferník je z broušeného stříbra. Pouzdro hodinek je absolutní designérská špička a jedná se o práci nejslavnějšího návrháře Geralda Genty, který pro Omegu v té době pracoval. 9 z 10 nejikoničtějších modelů hodinek v historii navrhoval právě Genta. Hodinky jsou mechanické s automatickým samonátahem. Constellation neboli Souhvězdí je nejslavnější řada firmy Omega. Na spodním víčku je krásný medailon z masivního zlata, představující ženevskou observatoř se souhvězdím osmi hvězd. Ty symbolizují osm na sebe navazujících vítězství hodinek Omega v soutěžích hodinářské přesnosti. Jedná se o v Česku nesehnatelný model. Značka : Firma Omega je nejznámnější výrobce značkových hodinek na světe. V roce 1848 ji v La Chaux-de-Fonds založil Luis Brandt . Takže tradiční značka s opravdu významnou hodinářskou historií. Proslula vysoce přesnými stroji, které jí v polovině 20.století vynesly 8 vítězství v hodinářských soutěžích v řadě. To dalo vzniknout nejslavnější řadě hodinek Omega s názvem Constellation se symbolem 8 hvězd nad Ženevskou observatoří. Mezi slavné osobnosti, kteří nosí hodinky Omega, patří například herečka Kate Winslet, Daniel Craig nebo herec Tom Hanks. Omega Constellation od Géralda Genty nosil zpěvák Elvis Presley. Web : www.omegawatches.com Pouzdro: 18K žluté zlato v nejvyšší kvalitě lisované na oceli, luneta z masivního zlata, rafinované a krásně provedené, zlato se dobře leští, překvapivě bez větších škrábanců, přirozené stopy po nošení .Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací. Navrhl nejslavnější designér Gerald Genta. Ciferník : Broušený efekt tzv. sluneční tříště, sametový smetanový lak, zlaté hodinové indexy s ebonitovým vykládáním, tištěné minutové indexy, stopy používání Ručičky : Zlaté z 18K žlutého zlata s luminiscencí a černou barvou pro větší kontrast a čitelnost Sklíčko : Hesalitové Stroj : Legendární stroj Omega kaliberní číslo 751 v prvotřídní extra kvalitě, která je značena číslem 1 vyraženým v logu Omega. Oficiálně Certifikovaný Chronometr, pokud je v dobrém stavu a správně seřízen může být odchylka do 1 minuty za měsíc. Jedná se o geniální luxusní stroj, který je jedním z nejlepších automatických nátahů v historii. Velké červené rubíny zajišťují perfektní přesnost a trvanlivost stroje, adjustováno v pěti polohách, můstky v barvě červeného zlata, ocelová kola nátahu zdobená boušeným efektem sluneční tříště, jemně broušené díly můstků, setrvačka opatřená mikro-regulací z leštěné oceli pro maximální přesnost a stabilitu, rychlé přepnutí data vytažením korunky do polohy 2, poloha 1 je seřizování ručiček, datum se nesmí měnit v době od 8 do 12 hodin večer, kdy je spuštěn mechanismus změny data, protože by se mohl poškodit stroj a musel by se opravit Počet Rubínů : 24 Sériové číslo stroje : 28766610 Rok výroby : 1970 Rozměry strojku : Průměr 27,9 mm, výška 5,05 mm Frekvence 19800 úderů za hodinu Rezerva nátahu : 50 hodin Průměr Pouzdra : 34,0 mm; Hloubka 10,5 mm včetně sklíčka; výška 38 mm; Váha : 39,1 g s řemínkem Řemínek : Kvalitní britský řemínek Condor z pravé kůže. Celkový stav : Mimořádně pěkný, vyčištěno, promazáno a seřízeno v Listopadu 2021, takže další servis až se začnou zpožďovat, jdou velice přesně. Obvyklé stopy po nošení, za mne sotva znatelné. Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Omega. Signováno : Na ciferníku, uvnitř pouzdra, na stroji, na korunce, Vodotěsnost : Zvýšená vodotěsnost, pro jistotu lze nechat přetěsnit, nicméně hodinky nejsou určeny k plavání Země původu : Švýcarsko Servisovány : Listopad 2021, další servis až se začnou zpožďovat nebo za 5 -6 let, tzn. 2027 Záruka : 6 měsíců na bezproblémové fungování stroje, neplatí pro mechanické poškození pádem, špatným používáním, atd.. Cena Nových Srovnatelných : okolo 300.000 Kč Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot, doporučuji nosit, očekávám zvýšení ceny o 100% v průběhu 10 let, tedy přesně jako došlo k 100% zhodnocení tohoto modelu v právě uplynulých 10 letech. V případě dlouhodobé investice člověk nemůže udělat chybu. Krákodobě nákup z hlediska zhodnocení nedoporučuji. Z pohledu estetické hodnoty a kvality stroje jsou za tuto cenu neuvěřitelně výhodné. Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí. Video : Představení Modelu : https://www.youtube.com/watch?v=BTkOkxiajtY Servis : https://www.youtube.com/watch?v=01HXKtvUdrc Historie Constellation : https://www.youtube.com/watch?v=NnXkRNHkCS8 Gerald Genta: Geniální Gerald Genta, který vytvořil Omega Constellation, Patek Philippe Nautilus, Audemars Piguet - Royal Oak, IWC - Ingenieur, Vacheron Constantin Overseas, Bulgari Diagono a přibližně 100.000 dalších designů nejlepších značek. 9 z 10 nejslavnějších a nejúspěšnějších hodinkových designů vytvořil jediný člověk, a to byl právě Genta. Genta kreslil nové hodinky s lehkostí s jakou psal Antonio Vivaldi hudbu. I když jsem vlastnil desítky hodinek, tak teprve když jsem nosil první Constellationy, měl jsem pocit, že jsem pochopil, co to znamená nosit opravdové hodinky. Ten rozdíl je prostě nepopsatelný. Genta pracoval pro Omegu externě nepřímo od roku 1952, když dělal návrhy pouzder, ciferníků a indexů. Obrovský nárůst prodejů vzbudil zvědavost na to, kde se tyto návrhy berou. Když zjistila Omega, že od Geralda Genty, nabídla mu výjimečné podmínky spolupráce, které do té doby žádný designér neměl. Genta pracoval pro Omegu od roku 1959 do roku 1969. Poté přešel na volnou nohu a později založil vlastní hodinářskou firmu pod svým jménem. Gerald Genta - stránka značky : https://www.geraldgenta.com/ Gentova nadace : https://www.geraldgenta-heritage.com/iconic-models Video : A Brief History of Gerald Genta - Stručná Historie Geralda Genty Video 2 : Gerald Genta's Iconic Watch Designs - Ikonické Návrhy Hodinek Geralda Genty Hodnocení sběratele : 10* /10 Absolutní špička. Geniální Gérald Genta je zde ve svém nejlepším a na ničem se nešetří. Zajímavě řešená luneta je z 18K masivního zlata, celá svrchu pokrytá leštěnými výbrusy, které vytvářejí světelnou růžici okolo ciferníku. Ciferník je z broušeného stříbra a má tzv. kárový efekt. Rozsvěcí se a pohasíná podle úhlu pod, kterým na něj dopadá světlo. Constellation jsou nekrásnější řada hodinek v historii a tento konkrétní model má opravdu silnou osobnost. S ničím jiným si ho nelze splést. C-Shape byl také jeden z komerčně nejúspěšnějších modelů. Na rozdíl od ostatních gentových návrhů je toto pouzdro poměrně masivní, ale jako zázrakem mu to vůbec neubírá na eleganci. Dělené zlaté ručičky, hodinové indexy z masivního 18K zlata, neobvyklé okénko pro datum a den v týdnu z masivního zlata. V realitě vypadají asi stokrát lépe než na fotografiích. Není divu, Genta dělal svoje věci pro potěchu oka a ne pro reklamní plakát, právě proto jsou i dnes tak populární. Za mne jedny z nejpěknějších klasických hodinek Omega Constellation. Na těchto hodinkách je pořád na co se dívat. Jsou krásné zvenku i zevnitř. Mužný design ciferníku s velkými hodinovými indexy, které jsou u zlatých hodinek spíše vzácností. Oceňuji klasický rozměr, díky němuž jsou velmi pěkné na pohled, zkoušel jsem nosit 40 mm hodinky, ale ty nejsou elegantní a na ruce působí humpoláckým dojmem. Perfektní stav s drobnými stopami po nošení. Medailon už je setřenější, ale detaily jsou stále patrné. Tyto hodinky jsou opravdový šperk, špičkový technický stroj a umělecké dílo v jednom. Tato konkrétní verze je prakticky nesehnatelná a navíc ve skvělém stavu. Jedná se o skvělou dlouhodobou investici, neboť cena těchto hodinek stále roste a jejich počet je omezen. Ideální pro někoho, kdo má velmi dobrý vkus. K ušlechtilým hodinkám patří ušlechtilý kov a opravdoví muži nosí opravdové hodinky. Tradičně nosí zlaté hodinky lékaři, soudci, advokáti, vyšší manažeři a majitelé firem, tedy lidé kteří mají dobrý cit pro hierarchii hodnot. Zlatá je barva Boha a lidé kteří nosí zlaté hodinky, říkají že přitahují bohatství. Dávám 10 hvězdiček z deseti. Nic z toho co dnes značka Omega vyrábí se po estetické a technické stránce těmto hodinkám nevyrovná. Pokud budou servisovány každých 6 let, tak budou bez problémů chodit 200 let. Cena v pražském klenotnictví : 95.000 Kč Proč prodávám : Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. Na rozdíl od překupníků, kteří nedají do hodinek ani korunu a prodávají bez záruky, se jako sběratel o své hodinky pěkně starám. Většinu jsem nechal profesionálně vyčistit a servisovat, takže jsou ve špičkové kondici a dávám na ně dlouhou záruku. Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny. Vím, co prodávám, jsem sběratel a ne zoufalec. Pokud však máte rozumnou protinabídku, pak mne neváhejte kontaktovat. Hodinky patří do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval po mnoho let, takže za jejich kvalitu ručím a nabízím možnost vrácení peněz v případě nespokojenosti, a to do 7 dnů od dodání. Takže 0% riziko, 100% zisk. Prodávám tak, jak nejraději kupuji sám, se servisem a zárukou od seriozího sběratele, který se nevyhýbá zodpovědnosti za stav svých kousků. V realitě prodávám za 64.000 Kč, 6.000 jsou poplatky aukru. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období 2016 - 2021 kdy došlo díky chaosu na trzích k nárůstu o 100 - 200 procent, to znamená zhodnocení o 20-40% za rok v závislosti kvalitě a značce. Je to pochopitelné, klasické hodinky představují hodnotný historický exponát, technickou památku a často v podstatě i šperk v jednom. Cena zlata a drahých kovů stále roste a trhá nové a nové rekordy. Hodinky nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie nebo peníze, takže představují ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí, aby jim úspory sežrala inflace. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Kdo měl za poslední rok na účtu uložen 1 milion korun, přišel o 170.000 Kč, kdo však měl uloženo ve zlatých hodinkách tak minimálně 200.000 Kč vydělal, a to je 370.000 Kč rozdíl. Tyto hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let. Byly v profesionální péči nejlepších českých hodinářských mistrů, takže stav je vynikající a nejedná se o žádné poruchové a poškozené šunty z blešího trhu, které na aukru bohužel často vidím za přemrštěné ceny. Za kvalitu ručím vrácením peněz. Originalitu lze ověřit u hodináře, anebo v Zastoupení firmy Patek Philippe v Praze, kde jsou schopni vystavit certifikát pravosti podle výpisu z firemního archivu. Podobné kusy se tu jen tak neobjeví, pokud vůbec. Rozumné protinávrhy návrhy rád uvážím. Dotazy zodpovím. Neváhejte mne kontaktovat. Preferuji osobní předání. Po domluvě možno zaslat na dobírku. POZOR! Hodinky jsou uložené v bankovní schránce, takže doba dodání se může o den opozdit, oproti běžné. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky. Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Nabídka č. 7000536085 Vystaveno 17.05. 21:05 Zobrazení: 18