Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál - Šperky a hodinky
Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál - Šperky a hodinky
1 z 8
Zánovní

Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál

Aukce
Žádný příhoz
95 000 Kč
Končí v pátek 24. 5. 20:58
Kolik přihodit?

nebo
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Kurýr 250 Kč
Cenný balík 250 Kč
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Hodinky Omega Constellation, COSC Chronometer, G.Genta, Svatý Grál
Popis předmětu
Značka
Materiál řemínku
Stav zboží
krátce používaný, funkční produkt

   Ze své sbírky prodávám "svatý grál" sběratelů hodinek a asi nejikoničtější hodinky všech dob, navržené Geraldem Gentou pro firmu Omega, a kterým se mezis sběrateli přezdívá "dog-legs". Tento design je absolutně originální a člověk nenajde nic podobného na žádných jiných hodinkách, dokonce ani tvar indexů z 18K zlata nebyl jinde použit. Jsou to nadčasové pánské náramkové hodinky Omega Constellation - Oficiálně certifikovaný chronometr se samonátahem. Tedy stroj splňující ty nejvyššími nároky na přesnost chodu, který se nošením sám natahuje. Ve svě době se Omega Constellation daly koupit pouze v klenotnictvích. Je to opravdový šperk.

 

   Ciferník s nádherným smetanovým odstínem je broušený do efektu sluneční tříště a osazen indexy z masivního 18K zlata Jedná se o pánské hodinky vyrobené ze žlutého zlata o ryzosti 18 karátů a tedy s obsahem 75 % čistého zlata a oceli. Šperkařské zlato je v italské kvalitě, což znamená zlato nejvyšší kvality, které nedegraduje při styku spokožkou. Silná vrstva 285 mikronů zlatého plechu je nalisována na ocelové jádro, tím dojde k tomu, že reálným povrchem je skutečné masivní zlato, které má estetické vlastnosti pravého zlata a lze ho leštit a ne pozlacená ocel. Lisované zlato se také tak snadno nesetře. Pouzdro hodinek je absolutní designérská špička.

 

   Tuto řadu pro Omegu vytvořil nejslavnější návrhář hodinek Gerald Genta, který pro Omegu v té době pracoval. 9 z 10 nejikoničtějších modelů hodinek v historii navrhoval právě Genta. Tyto hodinky se staly symbolem hodinek 60.let.

 

   Hodinky jsou mechanické s automatickým samonátahem. Constellation neboli Souhvězdí je nejslavnější řada firmy Omega. Na spodním víčku je krásný medailon z masivního zlata, představující ženevskou observatoř se souhvězdím osmi hvězd. Ty symbolizují osm na sebe navazujících vítězství hodinek Omega v soutěžích hodinářské přesnosti. Jedná se o v Česku nesehnatelný model.

 

 

 

Značka : Firma Omega je nejznámnější výrobce značkových hodinek na světe. V roce 1848 ji v La Chaux-de-Fonds založil Luis Brandt . Takže tradiční značka s opravdu významnou hodinářskou historií. Proslula vysoce přesnými stroji, které jí v polovině  20.století vynesly 8 vítězství v hodinářských soutěžích v řadě. To dalo vzniknout nejslavnější řadě hodinek Omega s názvem Constellation se symbolem 8 hvězd nad Ženevskou observatoří.  Mezi slavné osobnosti, kteří nosí hodinky Omega, patří například herečka Kate Winslet, Daniel Craig nebo herec Tom Hanks. Krásné Constellation této zlaté úpravě nosil Elvis Presley.

Pouzdro: 18K žluté zlato v nejvyšší kvalitě lisované na oceli, luneta z masivního zlata, zajímavé a krásně provedené, proto se dobře leští, překvapivě bez větších škrábanců, přirozené stopy po nošení . Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací.

Ciferník : Broušený efekt tzv. sluneční tříště, sametový smetanový lak, zlaté hodinové indexy s ebonitovým vykládáním, tištěné minutové indexy, stopy používání

Ručičky : Zlaté z 18K žlutého zlata s luminiscencí a černou barvou pro větší kontrast a čitelnost

Sklíčko : Hesalitové

Stroj : Legendární stroj Omega kaliberní číslo 561 v prvotřídní extra kvalitě, která je značena číslem 1 vyraženým v logu Omega. Oficiálně Certifikovaný Chronometr, pokud je v dobrém stavu a správně seřízen může být odchylka do 1 minuty za měsíc. Jedná se o geniální luxusní stroj, který je jedním z nejlepších automatických nátahů v historii. Velké červené rubíny zajišťují perfektní přesnost a trvanlivost stroje, adjustováno v pěti  polohách, můstky v barvě červeného zlata, ocelová kola nátahu zdobená boušeným efektem sluneční tříště, jemně broušené díly můstků, setrvačka opatřená mikro-regulací z leštěné oceli pro maximální přesnost a stabilitu, rychlé přepnutí data vytažením korunky do polohy 2, poloha 1 je seřizování ručiček, datum se nesmí měnit v době od 8 do 12 hodin večer, kdy je spuštěn mechanismus změny data, protože by se mohl poškodit stroj a musel by se opravit

Počet Drahokamů : 24

Sériové číslo stroje : 19348044

Rok výroby : 1962

Rozměry strojku : Průměr 27,9 mm, výška 5,05 mm

Frekvence 19800 úderů za hodinu

Rezerva nátahu : 50 hodin

Průměr Pouzdra : 35,0 mm; Hloubka 10,5 mm včetně sklíčka; výška 39,5 mm;

Váha : 46,1 g s řemínkem

Řemínek :  Nový luxusní kožený řemínek Condor z Velké Británie

Celkový stav : Mimořádně pěkný, vyčištěno, promazáno a seřízeno v 03/2022, takže další servis až 2028 až se začnou zpožďovat, jdou velice přesně. Obvyklé stopy po nošení, za mne sotva znatelné.

Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Omega.

Signováno : Na ciferníku, uvnitř pouzdra, na stroji, na korunce,

Vodotěsnost : Zvýšená vodotěsnost, pro jistotu lze nechat přetěsnit, nicméně hodinky nejsou určeny k plavání

Země původu : Švýcarsko

Servisovány : Březen 2022, další servis až se začnou zpožďovat nebo za 5 -6 let

Záruka : 12 měsíců na bezproblémové fungování stroje, neplatí pro mechanické poškození pádem, špatným používáním, atd..

Cena Nových Srovnatelných : okolo 400.000 Kč

Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot, doporučuji nosit, nevhodné pro krátkodobou spekulaci, očekávám zvýšení ceny o 100% v průběhu 10 let, tedy přesně jako došlo k 100% zhodnocení tohoto modelu v právě uplynulých 10 letech. V případě dlouhodobé investice člověk nemůže udělat chybu. Krákodobě nákup z hlediska zhodnocení nedoporučuji. Z pohledu estetické hodnoty a kvality stroje jsou za tuto cenu neuvěřitelně výhodné.

Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč  během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí.

 

Video

Servis stroje : https://www.youtube.com/watch?v=V1AGSgTqqEw

Historie Constellation : https://www.youtube.com/watch?v=NnXkRNHkCS8

Gerald Genta

 

 

Geniální Gerald Genta, který vytvořil Omega Constellation, Patek Philippe Nautilus, Audemars Piguet - Royal Oak, IWC - Ingenieur, Vacheron Constantin Overseas, Bulgari Diagono a přibližně 100.000 dalších designů nejlepších značek. 9 z 10 nejslavnějších a nejúspěšnějších hodinkových designů vytvořil jediný člověk, a to byl právě Genta. Genta kreslil nové hodinky s lehkostí s jakou psal Antonio Vivaldi hudbu. I když jsem vlastnil desítky hodinek, tak teprve když jsem nosil první Constellationy, měl jsem pocit, že jsem pochopil, co to znamená nosit opravdové hodinky. Ten rozdíl je prostě nepopsatelný. Dnes nadace Geralda Genty podporuje mladé začínající hodinkové návrháře.

 

Gerald Genta - stránka značky : https://www.geraldgenta.com/

Gentova nadace : https://www.geraldgenta-heritage.com/iconic-models

 

Hodnocení sběratele : 10* /10


Absolutní špička. Pravděpodobně nejlepší a nejpovedenější práce geniálního Geralda Genty. Tomuto designu se někdy přezdívá Dog legs - Psí nožky. Indexy z masivního 18K zlata jsou vykládané černými drahokamy - Onyxy. Výsledkem je, že černá časem nesleze a nevybledne, a indexy nekorodují, tak jako pouze pozlacované. Nápis Omega a dokonce i okénko datumovky jsou z masivního 18K zlata. Ručičky zlaté. Na pouzdru nalisováno masivní zlato o tloušťce neuvěřitelných 280 mikronů, téměř stokrát více než na běžných pozlacovanách hodinkách, které dnes mají jen 3 mikrony. Lisované zlato technologí gold-filled na rozdíl od galvanického pokovení neodprýskává Hodinky jsou prakticky jako nové s drobnými stopami po nošení.  Na těchto hodinkách je prostě všechno správně. Podle nich by se skutečně vyučuje perfektní hodinkový design. Constellation jsou oprávněně považovány za  nekrásnější řadu hodinek v historii. Za mne jedny z nejpěknějších klasických hodinek Omega Constellation, myslím že tento model psí-nožky je absolutně to nejlepší v celé sérii Constellation. Design daleko překonává i to nejlepší od Patek Philippe. Legendární 10-boká korunk navržená Geraldem Gentou pro Omegy, která perfektně ladí k hranatějšímu tvaru rafiček.

 

V realitě vypadají asi stokrát lépe než na fotografiích. Není divu, Genta dělal svoje věci pro potěchu oka a ne pro reklamní plakát, právě proto jsou i dnes tak populární. Krásné zvenku i zevnitř. Mužný design ciferníku s velkými hodinovými indexy, které jsou u zlatých hodinek spíše vzácností. Stroj legenda. Sběratelé tvrdí, že je to nejlepší stroj Omega kdy vyrobila a jeden z nejlepších samonátahů v historii. Nádherný klidný chod 19800 vibrací za hodinu, po přiložení k uchu pohladí na duši. Oceňuji klasický rozměr, díky němuž  jsou velmi pěkné na pohled, zkoušel jsem nosit 40 mm hodinky, ale ty nejsou elegantní a na ruce působí humpoláckým dojmem. Perfektní stav s drobnými stopami po nošení. Tyto hodinky jsou opravdový šperk, špičkový technický stroj a umělecké dílo v jednom.

 

Tato konkrétní verze je prakticky nesehnatelná a navíc ve skvělém stavu. Jedná se o skvělou dlouhodobou investici, neboť cena těchto hodinek stále roste a jejich počet je omezen. Ideální pro někoho, kdo má velmi dobrý vkus. K ušlechtilým hodinkám patří ušlechtilý kov a opravdoví muži nosí opravdové hodinky. Tradičně nosí zlaté hodinky lékaři, soudci, advokáti, vyšší manažeři a majitelé firem, tedy lidé kteří mají dobrý cit pro hierarchii hodnot. Zlatá je barva Boha a lidé kteří nosí zlaté hodinky, říkají že přitahují bohatství. Dávám 10 hvězdiček z deseti. Nic z toho co dnes značka Omega vyrábí se po estetické a technické stránce těmto hodinkám nevyrovná. Pokud budou servisovány každých 6 let, tak budou bez problémů chodit 200 let.

 

Hodinky mají krásné semišové pouzdro značené zlatým potiskem Omega.

 

Nechal jsem servisovat v roce 2021, takže další servis až v 2027. Byly zcela rozloženy do posledního šroubku, vyčištěny a promazány.

 

Cena nových srovnatelných hodinek co do designu a kvality : 500.000 Kč. Moje zkušenost je, že cena těchto hodinek roste o 5-10% ročně, takže skvělá investice.

 

 

Jak Posoudit Stav Omega Constellation:

 

 

1. Stav ciferníku - neměl by být rezavý, flekatý nebo příliš poškrábaný.

2. Obnošenost a poškrábanost pouzdra, případně zničení hran neodborným přelešťováním

3. Stav stroje - Viděl jsem krásně esteticky zachované Constellationy s naprosto zničenými stroji, protože je majitel nenechal pravidelně servisovat. Někdy to je prakticky neopravitelné a může to snadno stát i desítky tisíc.  Proto doporučuji nikdy nekupovat Constellationy neservisované a bez záruky. Neservisovat hodinky je jako neměnit olej v motoru u auta, ušetří se pár korun ročně a přijdete o motor v ceně desítek tisíc. Stroj ve špatném stavu nelze seřídit tak, aby držel dobrý čas.

4. Stav ručiček - neměly by být rezavé, špinavé, zohýbané anebo mít vypadanou luminiscenci

5. Stav korunky - neměla by být neoriginální, rezavá nebo odřená

6. Stav sklíčka - nemělo by být poškrábané, plastová sklíčka časem stárnou a plast slepne a praská, takže jednou za 20 let je nutná výměna. Vyleštění poškrábaného sklíčka u hodináře vyjde asi na 100Kč. Mělo by mít rozpínací kroužek ve stejné barvě jako má pouzdro.

7. Servis - v autorizovaném servisu může cena vystoupat velmi vysoko ( obvykle 5 - 10 tisíc Kč. V případě většího poškození snadno i 25.000 Kč ) Dobrý hodinář ji však zvládne v ceně mezi 1600 - 3000 Kč. Záleží na stavu stroje, protože množství práce na vyběhaném a poškozeném stroji je nesrovnatelné. Proto doporučuji kupovat pouze pravidelně servisované hodinky.

8. Řemínek - kvalitní řemínek může stát i několik tisíc Kč

9. Originální krabička - původní krabičky ze 60-tých let jsou krásné červené s červeným a bílým vnitřním polstrováním, mají zlatý potisk Omega a stojí 5.000 - 10.000 Kč.

10. Orignální spona řemínku - Spony se dost ochodí při pravidelném nošení a tak zachovalá spona na 60 let starých hodinkách je velká vzácnost, dá se koupit do 100 EUR

11. Stav medailonu - na dýnku hodinek. Medailon je vytvořen z masivního 14K zlata a tvoří důležitou součást estetiky těchto hodinek, proto by neměl být rozleštěný, poškrábaný anebo odpadlý. Pro čištění medailonu doporučuji celé pouzdro jednou za čas nechat vyčistit v ultrazvukové čističce u hodináře, stojí to 200 - 300 Kč a obvykle to udělají i s jemným přeleštěním sklíčka.

12. Design. Vzácné modely jako třeba Pie-Pan, Kozí-nožky anebo tyto tzv. Monocoque jsou obvykle až dvakrát dražší než více běžné. 

13. Cena - Podezřele levné nabídky bez záruky v cenách 35-50 tisíc, jsou téměř vždy hodinky s vnitřním poškozením stroje. Cena oprav vážně poškozeného stroje snadno přesáhne 30.000 Kč a ten stroj stejně nebude ve skvělém stavu. Sám jsem jednou naletěl na podezřele nízkou nabídku za 35000 Kč. U hodináře byly hodinky 8 krát během 6 měsíců, vzácné díly jsem musel shánět po celém světě. Za každé rozebrání a dílčí opravu jsem dal v průměru 4000 Kč a stejně měly neopravitelný ciferník a nešly přesně. Nakonec jsem je znechucený prodal. Část hodinek na trhu je určena již jen pro sběratele, kteří je mají v šuplíku a nejsou určeny k nošení, tyto hodinky se zasekávají, zastavují, nedrží přesný čas, nefunguje samonátah, zasekává se korunka, rozpadá se ciferník, apod.

 

 

 

Proč prodávám :

 

Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. Na rozdíl od překupníků, kteří nedají do hodinek ani korunu a prodávají bez záruky, se jako sběratel o své hodinky pěkně starám. Většinu jsem nechal profesionálně vyčistit a servisovat, takže jsou ve špičkové kondici a dávám na ně dlouhou záruku.

 

Skvělá investice. Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny, jsem sběratel a ne zoufalec. Patřily do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval třicet let.

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Zároveň nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie. Nikdy je například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách.

 

 

Rozumné  protinávrhy návrhy rád uvážím. Dotazy zodpovím.

 

 

Neváhejte mne kontaktovat.

 

 

Ať Vám Vaše nové hodinky dělají radost!

 

 

POZOR! Hodinky jsou uložené v bankovní schránce, takže doba dodání se může o den opozdit, oproti běžné.

 

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky

špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou.

Ze své sbírky prodávám "svatý grál" sběratelů hodinek a asi nejikoničtější hodinky všech dob, navržené Geraldem Gentou pro firmu Omega, a kterým se mezis sběrateli přezdívá "dog-legs". Tento design je absolutně originální a člověk nenajde nic podobného na žádných jiných hodinkách, dokonce ani tvar indexů z 18K zlata nebyl jinde použit. Jsou to nadčasové pánské náramkové hodinky Omega Constellation - Oficiálně certifikovaný chronometr se samonátahem. Tedy stroj splňující ty nejvyššími nároky na přesnost chodu, který se nošením sám natahuje. Ve svě době se Omega Constellation daly koupit pouze v klenotnictvích. Je to opravdový šperk. Ciferník s nádherným smetanovým odstínem je broušený do efektu sluneční tříště a osazen indexy z masivního 18K zlata Jedná se o pánské hodinky vyrobené ze žlutého zlata o ryzosti 18 karátů a tedy s obsahem 75 % čistého zlata a oceli. Šperkařské zlato je v italské kvalitě, což znamená zlato nejvyšší kvality, které nedegraduje při styku spokožkou. Silná vrstva 285 mikronů zlatého plechu je nalisována na ocelové jádro, tím dojde k tomu, že reálným povrchem je skutečné masivní zlato, které má estetické vlastnosti pravého zlata a lze ho leštit a ne pozlacená ocel. Lisované zlato se také tak snadno nesetře. Pouzdro hodinek je absolutní designérská špička. Tuto řadu pro Omegu vytvořil nejslavnější návrhář hodinek Gerald Genta, který pro Omegu v té době pracoval. 9 z 10 nejikoničtějších modelů hodinek v historii navrhoval právě Genta. Tyto hodinky se staly symbolem hodinek 60.let. Hodinky jsou mechanické s automatickým samonátahem. Constellation neboli Souhvězdí je nejslavnější řada firmy Omega. Na spodním víčku je krásný medailon z masivního zlata, představující ženevskou observatoř se souhvězdím osmi hvězd. Ty symbolizují osm na sebe navazujících vítězství hodinek Omega v soutěžích hodinářské přesnosti. Jedná se o v Česku nesehnatelný model. Značka : Firma Omega je nejznámnější výrobce značkových hodinek na světe. V roce 1848 ji v La Chaux-de-Fonds založil Luis Brandt . Takže tradiční značka s opravdu významnou hodinářskou historií. Proslula vysoce přesnými stroji, které jí v polovině 20.století vynesly 8 vítězství v hodinářských soutěžích v řadě. To dalo vzniknout nejslavnější řadě hodinek Omega s názvem Constellation se symbolem 8 hvězd nad Ženevskou observatoří. Mezi slavné osobnosti, kteří nosí hodinky Omega, patří například herečka Kate Winslet, Daniel Craig nebo herec Tom Hanks. Krásné Constellation této zlaté úpravě nosil Elvis Presley. Pouzdro: 18K žluté zlato v nejvyšší kvalitě lisované na oceli, luneta z masivního zlata, zajímavé a krásně provedené, proto se dobře leští, překvapivě bez větších škrábanců, přirozené stopy po nošení . Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací. Ciferník : Broušený efekt tzv. sluneční tříště, sametový smetanový lak, zlaté hodinové indexy s ebonitovým vykládáním, tištěné minutové indexy, stopy používání Ručičky : Zlaté z 18K žlutého zlata s luminiscencí a černou barvou pro větší kontrast a čitelnost Sklíčko : Hesalitové Stroj : Legendární stroj Omega kaliberní číslo 561 v prvotřídní extra kvalitě, která je značena číslem 1 vyraženým v logu Omega. Oficiálně Certifikovaný Chronometr, pokud je v dobrém stavu a správně seřízen může být odchylka do 1 minuty za měsíc. Jedná se o geniální luxusní stroj, který je jedním z nejlepších automatických nátahů v historii. Velké červené rubíny zajišťují perfektní přesnost a trvanlivost stroje, adjustováno v pěti polohách, můstky v barvě červeného zlata, ocelová kola nátahu zdobená boušeným efektem sluneční tříště, jemně broušené díly můstků, setrvačka opatřená mikro-regulací z leštěné oceli pro maximální přesnost a stabilitu, rychlé přepnutí data vytažením korunky do polohy 2, poloha 1 je seřizování ručiček, datum se nesmí měnit v době od 8 do 12 hodin večer, kdy je spuštěn mechanismus změny data, protože by se mohl poškodit stroj a musel by se opravit Počet Drahokamů : 24 Sériové číslo stroje : 19348044 Rok výroby : 1962 Rozměry strojku : Průměr 27,9 mm, výška 5,05 mm Frekvence 19800 úderů za hodinu Rezerva nátahu : 50 hodin Průměr Pouzdra : 35,0 mm; Hloubka 10,5 mm včetně sklíčka; výška 39,5 mm; Váha : 46,1 g s řemínkem Řemínek : Nový luxusní kožený řemínek Condor z Velké Británie Celkový stav : Mimořádně pěkný, vyčištěno, promazáno a seřízeno v 03/2022, takže další servis až 2028 až se začnou zpožďovat, jdou velice přesně. Obvyklé stopy po nošení, za mne sotva znatelné. Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Omega. Signováno : Na ciferníku, uvnitř pouzdra, na stroji, na korunce, Vodotěsnost : Zvýšená vodotěsnost, pro jistotu lze nechat přetěsnit, nicméně hodinky nejsou určeny k plavání Země původu : Švýcarsko Servisovány : Březen 2022, další servis až se začnou zpožďovat nebo za 5 -6 let Záruka : 12 měsíců na bezproblémové fungování stroje, neplatí pro mechanické poškození pádem, špatným používáním, atd.. Cena Nových Srovnatelných : okolo 400.000 Kč Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot, doporučuji nosit, nevhodné pro krátkodobou spekulaci, očekávám zvýšení ceny o 100% v průběhu 10 let, tedy přesně jako došlo k 100% zhodnocení tohoto modelu v právě uplynulých 10 letech. V případě dlouhodobé investice člověk nemůže udělat chybu. Krákodobě nákup z hlediska zhodnocení nedoporučuji. Z pohledu estetické hodnoty a kvality stroje jsou za tuto cenu neuvěřitelně výhodné. Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí. Video : Servis stroje : https://www.youtube.com/watch?v=V1AGSgTqqEw Historie Constellation : https://www.youtube.com/watch?v=NnXkRNHkCS8 Gerald Genta: Geniální Gerald Genta, který vytvořil Omega Constellation, Patek Philippe Nautilus, Audemars Piguet - Royal Oak, IWC - Ingenieur, Vacheron Constantin Overseas, Bulgari Diagono a přibližně 100.000 dalších designů nejlepších značek. 9 z 10 nejslavnějších a nejúspěšnějších hodinkových designů vytvořil jediný člověk, a to byl právě Genta. Genta kreslil nové hodinky s lehkostí s jakou psal Antonio Vivaldi hudbu. I když jsem vlastnil desítky hodinek, tak teprve když jsem nosil první Constellationy, měl jsem pocit, že jsem pochopil, co to znamená nosit opravdové hodinky. Ten rozdíl je prostě nepopsatelný. Dnes nadace Geralda Genty podporuje mladé začínající hodinkové návrháře. Gerald Genta - stránka značky : https://www.geraldgenta.com/ Gentova nadace : https://www.geraldgenta-heritage.com/iconic-models Hodnocení sběratele : 10* /10 Absolutní špička. Pravděpodobně nejlepší a nejpovedenější práce geniálního Geralda Genty. Tomuto designu se někdy přezdívá Dog legs - Psí nožky. Indexy z masivního 18K zlata jsou vykládané černými drahokamy - Onyxy. Výsledkem je, že černá časem nesleze a nevybledne, a indexy nekorodují, tak jako pouze pozlacované. Nápis Omega a dokonce i okénko datumovky jsou z masivního 18K zlata. Ručičky zlaté. Na pouzdru nalisováno masivní zlato o tloušťce neuvěřitelných 280 mikronů, téměř stokrát více než na běžných pozlacovanách hodinkách, které dnes mají jen 3 mikrony. Lisované zlato technologí gold-filled na rozdíl od galvanického pokovení neodprýskává Hodinky jsou prakticky jako nové s drobnými stopami po nošení. Na těchto hodinkách je prostě všechno správně. Podle nich by se skutečně vyučuje perfektní hodinkový design. Constellation jsou oprávněně považovány za nekrásnější řadu hodinek v historii. Za mne jedny z nejpěknějších klasických hodinek Omega Constellation, myslím že tento model psí-nožky je absolutně to nejlepší v celé sérii Constellation. Design daleko překonává i to nejlepší od Patek Philippe. Legendární 10-boká korunk navržená Geraldem Gentou pro Omegy, která perfektně ladí k hranatějšímu tvaru rafiček. V realitě vypadají asi stokrát lépe než na fotografiích. Není divu, Genta dělal svoje věci pro potěchu oka a ne pro reklamní plakát, právě proto jsou i dnes tak populární. Krásné zvenku i zevnitř. Mužný design ciferníku s velkými hodinovými indexy, které jsou u zlatých hodinek spíše vzácností. Stroj legenda. Sběratelé tvrdí, že je to nejlepší stroj Omega kdy vyrobila a jeden z nejlepších samonátahů v historii. Nádherný klidný chod 19800 vibrací za hodinu, po přiložení k uchu pohladí na duši. Oceňuji klasický rozměr, díky němuž jsou velmi pěkné na pohled, zkoušel jsem nosit 40 mm hodinky, ale ty nejsou elegantní a na ruce působí humpoláckým dojmem. Perfektní stav s drobnými stopami po nošení. Tyto hodinky jsou opravdový šperk, špičkový technický stroj a umělecké dílo v jednom. Tato konkrétní verze je prakticky nesehnatelná a navíc ve skvělém stavu. Jedná se o skvělou dlouhodobou investici, neboť cena těchto hodinek stále roste a jejich počet je omezen. Ideální pro někoho, kdo má velmi dobrý vkus. K ušlechtilým hodinkám patří ušlechtilý kov a opravdoví muži nosí opravdové hodinky. Tradičně nosí zlaté hodinky lékaři, soudci, advokáti, vyšší manažeři a majitelé firem, tedy lidé kteří mají dobrý cit pro hierarchii hodnot. Zlatá je barva Boha a lidé kteří nosí zlaté hodinky, říkají že přitahují bohatství. Dávám 10 hvězdiček z deseti. Nic z toho co dnes značka Omega vyrábí se po estetické a technické stránce těmto hodinkám nevyrovná. Pokud budou servisovány každých 6 let, tak budou bez problémů chodit 200 let. Hodinky mají krásné semišové pouzdro značené zlatým potiskem Omega. Nechal jsem servisovat v roce 2021, takže další servis až v 2027. Byly zcela rozloženy do posledního šroubku, vyčištěny a promazány. Cena nových srovnatelných hodinek co do designu a kvality : 500.000 Kč. Moje zkušenost je, že cena těchto hodinek roste o 5-10% ročně, takže skvělá investice. Jak Posoudit Stav Omega Constellation: 1. Stav ciferníku - neměl by být rezavý, flekatý nebo příliš poškrábaný. 2. Obnošenost a poškrábanost pouzdra, případně zničení hran neodborným přelešťováním 3. Stav stroje - Viděl jsem krásně esteticky zachované Constellationy s naprosto zničenými stroji, protože je majitel nenechal pravidelně servisovat. Někdy to je prakticky neopravitelné a může to snadno stát i desítky tisíc. Proto doporučuji nikdy nekupovat Constellationy neservisované a bez záruky. Neservisovat hodinky je jako neměnit olej v motoru u auta, ušetří se pár korun ročně a přijdete o motor v ceně desítek tisíc. Stroj ve špatném stavu nelze seřídit tak, aby držel dobrý čas. 4. Stav ručiček - neměly by být rezavé, špinavé, zohýbané anebo mít vypadanou luminiscenci 5. Stav korunky - neměla by být neoriginální, rezavá nebo odřená 6. Stav sklíčka - nemělo by být poškrábané, plastová sklíčka časem stárnou a plast slepne a praská, takže jednou za 20 let je nutná výměna. Vyleštění poškrábaného sklíčka u hodináře vyjde asi na 100Kč. Mělo by mít rozpínací kroužek ve stejné barvě jako má pouzdro. 7. Servis - v autorizovaném servisu může cena vystoupat velmi vysoko ( obvykle 5 - 10 tisíc Kč. V případě většího poškození snadno i 25.000 Kč ) Dobrý hodinář ji však zvládne v ceně mezi 1600 - 3000 Kč. Záleží na stavu stroje, protože množství práce na vyběhaném a poškozeném stroji je nesrovnatelné. Proto doporučuji kupovat pouze pravidelně servisované hodinky. 8. Řemínek - kvalitní řemínek může stát i několik tisíc Kč 9. Originální krabička - původní krabičky ze 60-tých let jsou krásné červené s červeným a bílým vnitřním polstrováním, mají zlatý potisk Omega a stojí 5.000 - 10.000 Kč. 10. Orignální spona řemínku - Spony se dost ochodí při pravidelném nošení a tak zachovalá spona na 60 let starých hodinkách je velká vzácnost, dá se koupit do 100 EUR 11. Stav medailonu - na dýnku hodinek. Medailon je vytvořen z masivního 14K zlata a tvoří důležitou součást estetiky těchto hodinek, proto by neměl být rozleštěný, poškrábaný anebo odpadlý. Pro čištění medailonu doporučuji celé pouzdro jednou za čas nechat vyčistit v ultrazvukové čističce u hodináře, stojí to 200 - 300 Kč a obvykle to udělají i s jemným přeleštěním sklíčka. 12. Design. Vzácné modely jako třeba Pie-Pan, Kozí-nožky anebo tyto tzv. Monocoque jsou obvykle až dvakrát dražší než více běžné. 13. Cena - Podezřele levné nabídky bez záruky v cenách 35-50 tisíc, jsou téměř vždy hodinky s vnitřním poškozením stroje. Cena oprav vážně poškozeného stroje snadno přesáhne 30.000 Kč a ten stroj stejně nebude ve skvělém stavu. Sám jsem jednou naletěl na podezřele nízkou nabídku za 35000 Kč. U hodináře byly hodinky 8 krát během 6 měsíců, vzácné díly jsem musel shánět po celém světě. Za každé rozebrání a dílčí opravu jsem dal v průměru 4000 Kč a stejně měly neopravitelný ciferník a nešly přesně. Nakonec jsem je znechucený prodal. Část hodinek na trhu je určena již jen pro sběratele, kteří je mají v šuplíku a nejsou určeny k nošení, tyto hodinky se zasekávají, zastavují, nedrží přesný čas, nefunguje samonátah, zasekává se korunka, rozpadá se ciferník, apod. Proč prodávám : Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. Na rozdíl od překupníků, kteří nedají do hodinek ani korunu a prodávají bez záruky, se jako sběratel o své hodinky pěkně starám. Většinu jsem nechal profesionálně vyčistit a servisovat, takže jsou ve špičkové kondici a dávám na ně dlouhou záruku. Skvělá investice. Cena se nebude výrazně snižovat a hodinky nepůjdou do aukce od koruny, jsem sběratel a ne zoufalec. Patřily do mé osobní sbírky, kterou jsem budoval třicet let. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Zároveň nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie. Nikdy je například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Rozumné protinávrhy návrhy rád uvážím. Dotazy zodpovím. Neváhejte mne kontaktovat. Ať Vám Vaše nové hodinky dělají radost! POZOR! Hodinky jsou uložené v bankovní schránce, takže doba dodání se může o den opozdit, oproti běžné. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou.

Nabídka č. 7032647709 Vystaveno 17.05. 21:05 Zobrazení: 9