Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
Malá větrná elektrárna - 3F converter napětí - Elektro
Malá větrná elektrárna - 3F converter napětí - Elektro
Malá větrná elektrárna - 3F converter napětí - Elektro
1 z 2
Nové

Malá větrná elektrárna - 3F converter napětí

Skončeno
1x zakoupeno
1 650 Kč
Ukončeno v úterý 23. 4. 2024, 20:44:27
Doprava a platba
AKCE
Balíkovna na adresu v květnu již od 40 Kč!
Více informací.
Balíkovna Od 63 Kč
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Bankovním převodem
Podrobnosti
Malá větrná elektrárna - 3F converter napětí
Popis předmětu
Stav zboží
nepoužívaný, nerozbalený produkt ve 100% stavu

___________________________________________________________________________________________________________

Předmětem nabídky je 1 converter - převodník napětí pro AC 3F generátory, jako elektrárny a pod.

___________________________________________________________________________________________________________


Nefunguje vám Vaše malá větrná elektrárna (MVE)? Nedobíjí ? Nedává proud ? Potřebujete zvýšit výkon - napětí ? Potřebujete test ?


Klidně se usaďte, podíváme se na to.


Nefunguje Vám vaše Malá Větrná Elektrárna MVE ? Něco dává, ale jen když je vichřice?


Stanovování výkonů u MVE z Číny je to asi jako: " můj výkon přenosného rádia je 2500W PMPO". Skutečný výkon je podle použitých součástek cca 2x3W. Nevím co znamená PMPO, jestli je to špičkový výkon při zásahu bleskem, nebo něco podobného? Kdo ví.


Takto podobně je stanoven výkon u MVE ? Možná ano.


Pro srovnání:


Vezmeme jako příklad MVE pro 12V 400W a trochu to rozpitváme, aby jsme se dostali do obrazu.


Při roztočení na cca 500ot/min. máme šanci vyloudit alespoň nějaké nabíjecí napětí za regulátorem pro 12V verzi generátoru je to kolem 15V. Proudy ještě nebudou skoro žádné. Po přetočení na asi 600ot. se dostanete i na nějaký proud. Ať s tím budete točit sebevíc, pravděpodobně se nedostanete přes 10A (v lepším případě). Pokud při velkém přetočení např. vrtačkou, vycucnete z generátoru více něž 10A, dost značně vinutí přetěžujete a riskujete po chvíli zničení vinutí.


Teď budeme chvíli počítat. 15V x možná 10A je pro 12V generátor 150W ? Při režimu 24V (30V nabíjecí) a opět 10A se dostanete na 30x10A=300W.


Jak dostali výrobci 500W? Vzali max. napětí AC generátoru – kolem 50V a vynásobili max. proudem, který je schopen generátor vyprodukovat. 50Vx10A=500W. I když těch 50V při tomto proudu je diskutabilní. Určitě to není při 500 otáčkách. Takto probíhá většina měření podobných zařízení na YouTube.


To vše by bylo ještě jakž takž. Pro takto malou MVE je alespoň těch 10A téměř skvělé. ALE....


Kdy jste naposledy tento proud z tohoto generátoru viděli ? Myslím, že si to ani nepamatujete, jestli vůbec. Potřebujete k tomu docela solidní točivý moment a ještě k tomu značné otáčky na vrtuli 1,2 m (450 – 600 ot. podle typu). Tyto vrtule na to nejsou konstruované . Ne, že by to nevydržely, to ano, jen k tomu potřebují velkou rychlost větru 10, 12, 15m/s. Kolikrát do roka tento vítr máte a kolik hodin takto celkem za rok nafouká.


Ironicky nám výrobce slibuje, že je startovací rychlost větru při třeba 1,5m, nebo 2,5m/s. Co je to startovací rychlost větru ? Asi to, že při této rychlosti přemůžete nějaké tření v ložiskách a přemůžete nějaké bludné magnetické proudy v generátoru. Co to ale znamená pro akumulátor ? To je to co nás zajímá. Tato rychlost větru neznamená vůbec nic. Při těchto otáčkách (cca 100, možná 200/min.) je na usměrňovači stěží kolem 3 – 5V a to opravdu na dobití akumulátoru nestačí. Takže startovací rychlost je údaj na......(zbytečný). Ten ani znát nemusíme.


Potom je tu hodnota kolem 450 - 550 otáček, kde Vám již začíná stoupat nabíjecí proud. U každého generátoru je to trochu v jiných otáčkách, záleží na vrtuli a typu generátoru. V tomto momentu se MVE počíná chovat jako zdroj využitelné energie. Ona se snadno roztočí vrtule naprázdno, to ještě generátor vyrábí malé napětí, tak aby mohl dobíjet. Na toto vcelku nepotřebujete žádný velký točivý moment. Vypadá to sice efektně – a přece se točí, ale až při přetočení na ty zmíněné otáčky (400 a více), začne vyrábět i proud, o který nám jde především. Jenže problém je v tom, že k otáčkám, které Vám začnou generovat napětí potřebujete ještě také nějakou energii toho větru, která se na vrtuli přemění na potřebný točivý moment a posléze i elektrický proud. A to nastává např. kolem 7-8m/s. Pak začne výrazněji narůstat proud. Samozřejmě se nebavíme o max. respektive jmenovitém výkonu. To je jen taková ta doba, kdy Vám jde do baterky 0,5A , možná 1A apod. I tato situace nastává jen občas.


Nechci vás unavovat nějakými výpočty s tlakem větru při určitých rychlostech a typů vrtulí, a sklonu lopatek a ..... Chci Vám jen jednoduše popsat proč Vaše MVE nefunguje. Ony ty generátory nejsou špatně udělané, všechna čest, jen to je uděláno hlavně např. na moře, na jachtu, na pobřeží, kde fouká pořád, a pod...


Samozřejmě všechny poskytnuté informace jsou jen obecné, které pocházejí z mé zkušenosti a praxe. Nesmíte mne brát za slovo, každý máte jiné zařízení a své zkušenosti.


"Kdyby ta moje MVE dávala při slabším větru alespoň něco jako 2-3A".


Ono 10hodin x 3A = 30Ah do baterky, to by při malých aplikacích jako je chata, garáž, docela šlo.


Speciálně pro řešení tohoto problému byl od nás vyvinut converter napětí, pro právě tyto MVE s výkonem cca 10 - 20A (informace od výrobce). S tímto converterem dosáhnete nabíjení při zhruba polovičních otáčkách generátoru. To platí i pro Savonisus a Darrieus, popř. Amerikanka - pomaloběžné aplikace, ale i pro vertikální generátory s vrtulí. Stejné napětí naběhne již při cca polovičních otáčkách. Nezáleží jaké ty otáčky jsou. Podmínkou je AC 3F napětí. Bavíme se o třífázových AC generátorech bez původní elektroniky.


Converter zvedne napětí pro dobíjení a zároveň, pokud bude dosaženo vyšších otáček a momentu, tak aby byl schopen generátor vyprodukovat i dost proudu (cca 50% výkonu) , přepne do režimu přímého dobíjení s plným proudem, nehledě na to, že dokáže i brzdit při přetížení větrem a samozřejmě regulovat max. napětí na akumulátor, které je nastaveno na cca 14,3V (pro 12V akumulátor). Lze takto dosáhnout prakticky více než dvojnásobného napětí na výstupu z regulátoru do akumulátoru. Tzn. místo při 450ot./min. kdy začíná původní regulátor dobíjet baterii, je s tímto converterem dosaženo tohoto stavu již při cca 1/2 otáčkách, tj 230-250 ot./min. Samozřejmě při dvonásobném napětí jde zákonitě proud na polovic, ale díky bohu alespoň za to.

Tento converter nedokáže "dohnat těch chybějících 50% - 70% výkonu, který číňani slíbili, ale podstatně zvedne efektivitu zařízení při nížších otáčkách, takže celkově dá více. Ostatně je před Vámi dilema, jestli větrník vyhodit, nebo jej alespoň bezbolestně upravit, aby fungoval a byl použitelný. Samozřejmě stále platí – nejsou žádné větry, nemuže být energie, ale takto můžeme využít i "menší větry", které tu máme.


Na odkazu je video, které dokládá funkčnost converteru.


https://www.youtube.com/watch?v=ju-pHPdLKao


Další možnost: zvětšit vrtuli + nový regulátor.


Dále je možné před nákupem converteru udělat i test vašeho zařízení. Stačí zaslat po dohodě samotný generátor, bez příslušenství. Udělá se kontrola, test a poté může být i spárován generátor s novým pomocným converterem.


Pro zajištění plné funkce kontroly dobíjení akumulátoru a brzdy generátoru je potřeba mít připojený i původní regulátor. Způsob propojení bude popsán u convertoru.


Snad se tímto způsobem, alespoň částečně, podaří napravit způsobenou křivdu na majitelích těchto MVE.


Nabízíme:


Servis malých větrných elektráren 


Testování MVE


Converter napětí pro MVE


Tyto nabízené produkty jsou podmíněny předběžnou dohodou buď na email, nebo telefonicky.

 


                          Kdo si hraje, nezlobí

___________________________________________________________________________________________________________ Předmětem nabídky je 1 converter - převodník napětí pro AC 3F generátory, jako elektrárny a pod. ___________________________________________________________________________________________________________ Nefunguje vám Vaše malá větrná elektrárna (MVE)? Nedobíjí ? Nedává proud ? Potřebujete zvýšit výkon - napětí ? Potřebujete test ? Klidně se usaďte, podíváme se na to. Nefunguje Vám vaše Malá Větrná Elektrárna MVE ? Něco dává, ale jen když je vichřice? Stanovování výkonů u MVE z Číny je to asi jako: " můj výkon přenosného rádia je 2500W PMPO". Skutečný výkon je podle použitých součástek cca 2x3W. Nevím co znamená PMPO, jestli je to špičkový výkon při zásahu bleskem, nebo něco podobného? Kdo ví. Takto podobně je stanoven výkon u MVE ? Možná ano. Pro srovnání: Vezmeme jako příklad MVE pro 12V 400W a trochu to rozpitváme, aby jsme se dostali do obrazu. Při roztočení na cca 500ot/min. máme šanci vyloudit alespoň nějaké nabíjecí napětí za regulátorem pro 12V verzi generátoru je to kolem 15V. Proudy ještě nebudou skoro žádné. Po přetočení na asi 600ot. se dostanete i na nějaký proud. Ať s tím budete točit sebevíc, pravděpodobně se nedostanete přes 10A (v lepším případě). Pokud při velkém přetočení např. vrtačkou, vycucnete z generátoru více něž 10A, dost značně vinutí přetěžujete a riskujete po chvíli zničení vinutí. Teď budeme chvíli počítat. 15V x možná 10A je pro 12V generátor 150W ? Při režimu 24V (30V nabíjecí) a opět 10A se dostanete na 30x10A=300W. Jak dostali výrobci 500W? Vzali max. napětí AC generátoru – kolem 50V a vynásobili max. proudem, který je schopen generátor vyprodukovat. 50Vx10A=500W. I když těch 50V při tomto proudu je diskutabilní. Určitě to není při 500 otáčkách. Takto probíhá většina měření podobných zařízení na YouTube. To vše by bylo ještě jakž takž. Pro takto malou MVE je alespoň těch 10A téměř skvělé. ALE.... Kdy jste naposledy tento proud z tohoto generátoru viděli ? Myslím, že si to ani nepamatujete, jestli vůbec. Potřebujete k tomu docela solidní točivý moment a ještě k tomu značné otáčky na vrtuli 1,2 m (450 – 600 ot. podle typu). Tyto vrtule na to nejsou konstruované . Ne, že by to nevydržely, to ano, jen k tomu potřebují velkou rychlost větru 10, 12, 15m/s. Kolikrát do roka tento vítr máte a kolik hodin takto celkem za rok nafouká. Ironicky nám výrobce slibuje, že je startovací rychlost větru při třeba 1,5m, nebo 2,5m/s. Co je to startovací rychlost větru ? Asi to, že při této rychlosti přemůžete nějaké tření v ložiskách a přemůžete nějaké bludné magnetické proudy v generátoru. Co to ale znamená pro akumulátor ? To je to co nás zajímá. Tato rychlost větru neznamená vůbec nic. Při těchto otáčkách (cca 100, možná 200/min.) je na usměrňovači stěží kolem 3 – 5V a to opravdu na dobití akumulátoru nestačí. Takže startovací rychlost je údaj na......(zbytečný). Ten ani znát nemusíme. Potom je tu hodnota kolem 450 - 550 otáček, kde Vám již začíná stoupat nabíjecí proud. U každého generátoru je to trochu v jiných otáčkách, záleží na vrtuli a typu generátoru. V tomto momentu se MVE počíná chovat jako zdroj využitelné energie. Ona se snadno roztočí vrtule naprázdno, to ještě generátor vyrábí malé napětí, tak aby mohl dobíjet. Na toto vcelku nepotřebujete žádný velký točivý moment. Vypadá to sice efektně – a přece se točí, ale až při přetočení na ty zmíněné otáčky (400 a více), začne vyrábět i proud, o který nám jde především. Jenže problém je v tom, že k otáčkám, které Vám začnou generovat napětí potřebujete ještě také nějakou energii toho větru, která se na vrtuli přemění na potřebný točivý moment a posléze i elektrický proud. A to nastává např. kolem 7-8m/s. Pak začne výrazněji narůstat proud. Samozřejmě se nebavíme o max. respektive jmenovitém výkonu. To je jen taková ta doba, kdy Vám jde do baterky 0,5A , možná 1A apod. I tato situace nastává jen občas. Nechci vás unavovat nějakými výpočty s tlakem větru při určitých rychlostech a typů vrtulí, a sklonu lopatek a ..... Chci Vám jen jednoduše popsat proč Vaše MVE nefunguje. Ony ty generátory nejsou špatně udělané, všechna čest, jen to je uděláno hlavně např. na moře, na jachtu, na pobřeží, kde fouká pořád, a pod... Samozřejmě všechny poskytnuté informace jsou jen obecné, které pocházejí z mé zkušenosti a praxe. Nesmíte mne brát za slovo, každý máte jiné zařízení a své zkušenosti. "Kdyby ta moje MVE dávala při slabším větru alespoň něco jako 2-3A". Ono 10hodin x 3A = 30Ah do baterky, to by při malých aplikacích jako je chata, garáž, docela šlo. Speciálně pro řešení tohoto problému byl od nás vyvinut converter napětí, pro právě tyto MVE s výkonem cca 10 - 20A (informace od výrobce). S tímto converterem dosáhnete nabíjení při zhruba polovičních otáčkách generátoru. To platí i pro Savonisus a Darrieus, popř. Amerikanka - pomaloběžné aplikace, ale i pro vertikální generátory s vrtulí. Stejné napětí naběhne již při cca polovičních otáčkách. Nezáleží jaké ty otáčky jsou. Podmínkou je AC 3F napětí. Bavíme se o třífázových AC generátorech bez původní elektroniky. Converter zvedne napětí pro dobíjení a zároveň, pokud bude dosaženo vyšších otáček a momentu, tak aby byl schopen generátor vyprodukovat i dost proudu (cca 50% výkonu) , přepne do režimu přímého dobíjení s plným proudem, nehledě na to, že dokáže i brzdit při přetížení větrem a samozřejmě regulovat max. napětí na akumulátor, které je nastaveno na cca 14,3V (pro 12V akumulátor). Lze takto dosáhnout prakticky více než dvojnásobného napětí na výstupu z regulátoru do akumulátoru. Tzn. místo při 450ot./min. kdy začíná původní regulátor dobíjet baterii, je s tímto converterem dosaženo tohoto stavu již při cca 1/2 otáčkách, tj 230-250 ot./min. Samozřejmě při dvonásobném napětí jde zákonitě proud na polovic, ale díky bohu alespoň za to. Tento converter nedokáže "dohnat těch chybějících 50% - 70% výkonu, který číňani slíbili, ale podstatně zvedne efektivitu zařízení při nížších otáčkách, takže celkově dá více. Ostatně je před Vámi dilema, jestli větrník vyhodit, nebo jej alespoň bezbolestně upravit, aby fungoval a byl použitelný. Samozřejmě stále platí – nejsou žádné větry, nemuže být energie, ale takto můžeme využít i "menší větry", které tu máme. Na odkazu je video, které dokládá funkčnost converteru. https://www.youtube.com/watch?v=ju-pHPdLKao Další možnost: zvětšit vrtuli + nový regulátor. Dále je možné před nákupem converteru udělat i test vašeho zařízení. Stačí zaslat po dohodě samotný generátor, bez příslušenství. Udělá se kontrola, test a poté může být i spárován generátor s novým pomocným converterem. Pro zajištění plné funkce kontroly dobíjení akumulátoru a brzdy generátoru je potřeba mít připojený i původní regulátor. Způsob propojení bude popsán u convertoru. Snad se tímto způsobem, alespoň částečně, podaří napravit způsobenou křivdu na majitelích těchto MVE. Nabízíme: Servis malých větrných elektráren Testování MVE Converter napětí pro MVE Tyto nabízené produkty jsou podmíněny předběžnou dohodou buď na email, nebo telefonicky. Kdo si hraje, nezlobí

Nabídka č. 7059558905 Vystaveno 24.03. 20:03 Zobrazení: 478