Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných.
PC MUZEUM - staré procesory 486DX2 - rozdílná dvojčata pro sběratele - Počítače a hry
PC MUZEUM - staré procesory 486DX2 - rozdílná dvojčata pro sběratele - Počítače a hry
PC MUZEUM - staré procesory 486DX2 - rozdílná dvojčata pro sběratele - Počítače a hry
PC MUZEUM - staré procesory 486DX2 - rozdílná dvojčata pro sběratele - Počítače a hry
1 z 3
Použité

PC MUZEUM - staré procesory 486DX2 - rozdílná dvojčata pro sběratele

Skončeno
Žádný příhoz
490 Kč
Ukončeno v pátek 23. 7. 2021, 22:50:06
Nikdo nezakoupil
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Zásilkovna na výdejní místo 69 Kč
Cenné psaní 70 Kč
Osobní převzetí
BRNO - Královo pole
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
PC MUZEUM - staré procesory 486DX2 - rozdílná dvojčata pro sběratele
Popis předmětu
Informace od prodejce
Stav zboží
delší doba používání, funkční produkt

Nabízím dvojici procesorů i486DX2-66

i486DX (ať 25 či 33MHz) byly první procesory v "kompletním" provedení, čili včetně matematického koprocesoru + cache (i když velmi malé - jen 8kB). To byl obrovský rozdíl oproti předešlým procesorům i386DX - ty sice také dovedly používat koprocesor i cache - ale pouze volitelně, v samostatných paticich na desce. Teprve i486DX vše sjednotily do jednoho pouzdra.

Následujícím vývojovým stupněm byl právě i486DX2. Tento typ sice komunikoval vně procesoru na stejné frekvenci jako původní model, ale vnitřní operace probíhaly na frekvenci dvojnásobné - takže DX2 dokázal výpočty podstatně urychlit.

i486DX2 se vyskytoval ve třech základních provedeních - 20/40, 25/50 a 33/66MHz. První variantu (20/40) jsem popravdě asi nikdy v ruce nedržel, varianta 25/50 se občas objevovala, naopak varianta 33/66MHz byla zdaleka nejběžnější.

U 486DX2 byla obvykle použitá zlatá destička, díky které je o ně ve výkupu surovin docela zájem. Ale pozor - tohle pravidlo jak vidět neplatilo vždy - některé kusy byly jaksi o zlato ošizeny.

Které - a proč - tak to vám vážně neřeknu, to prostě nevím.

Ale pokud to víte vy - dejte vědět na adresu aukro@hd.cz

A pokud se na oba procesory podíváte z lícové strany - nevím jak vy, ale já tam žádný podstatný rozdíl nevidím.

Prostě - dle mého názoru - lahůdka pro sběratele.


Jinak pokud chcete další technické informace - vše najdete na https://cs.wikipedia.org/wiki/Intel_80486


Procesory jsou funkční (nebo alespoň byly, když jsem je naposledy vytahoval z desky - dnes už je nemám na čem vyzkoušet). Ale pochopitelně je nabízím jako sběratelskou záležitost, tedy bez záruky na funkčnost. Zatímco procesory prakticky nestárnou, základní desky jsou na tom podstatně hůře, jejich životnost je nesrovnatelně menší a pokusy s tak starými komponenty mohou končit neslavně - občas se z toho zakouří...

Nabízím dvojici procesorů i486DX2-66 i486DX (ať 25 či 33MHz) byly první procesory v "kompletním" provedení, čili včetně matematického koprocesoru + cache (i když velmi malé - jen 8kB). To byl obrovský rozdíl oproti předešlým procesorům i386DX - ty sice také dovedly používat koprocesor i cache - ale pouze volitelně, v samostatných paticich na desce. Teprve i486DX vše sjednotily do jednoho pouzdra. Následujícím vývojovým stupněm byl právě i486DX2. Tento typ sice komunikoval vně procesoru na stejné frekvenci jako původní model, ale vnitřní operace probíhaly na frekvenci dvojnásobné - takže DX2 dokázal výpočty podstatně urychlit. i486DX2 se vyskytoval ve třech základních provedeních - 20/40, 25/50 a 33/66MHz. První variantu (20/40) jsem popravdě asi nikdy v ruce nedržel, varianta 25/50 se občas objevovala, naopak varianta 33/66MHz byla zdaleka nejběžnější. U 486DX2 byla obvykle použitá zlatá destička, díky které je o ně ve výkupu surovin docela zájem. Ale pozor - tohle pravidlo jak vidět neplatilo vždy - některé kusy byly jaksi o zlato ošizeny. Které - a proč - tak to vám vážně neřeknu, to prostě nevím. Ale pokud to víte vy - dejte vědět na adresu aukro@hd.cz A pokud se na oba procesory podíváte z lícové strany - nevím jak vy, ale já tam žádný podstatný rozdíl nevidím. Prostě - dle mého názoru - lahůdka pro sběratele. Jinak pokud chcete další technické informace - vše najdete na https://cs.wikipedia.org/wiki/Intel_80486 Procesory jsou funkční (nebo alespoň byly, když jsem je naposledy vytahoval z desky - dnes už je nemám na čem vyzkoušet). Ale pochopitelně je nabízím jako sběratelskou záležitost, tedy bez záruky na funkčnost. Zatímco procesory prakticky nestárnou, základní desky jsou na tom podstatně hůře, jejich životnost je nesrovnatelně menší a pokusy s tak starými komponenty mohou končit neslavně - občas se z toho zakouří...

Nabídka č. 6992953119 Vystaveno 13.07. 22:07 Zobrazení: 119