Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

Diamanty jako šperk i investice

Investicí do diamantů se můžete stát boháčem, ale také můžete přijít o velké množství peněz. Investování do diamantů může být složité, protože trh s diamanty je obtížné sledovat, a náklady na nákup těchto drahých kamenů jsou obvykle vysoké. Než začnete investovat do diamantů, je důležité získat co nejvíce informací o trhu s diamanty a provést důkladný průzkum.


Diamanty s GIA certifikací

Diamanty s GIA certifikací jsou certifikované diamanty, které byly schváleny a posouzeny Gemologickým institutem Ameriky (GIA). GIA je nejpřísnějším certifikačním orgánem pro diamanty a poskytuje nejpřesnější informace o kvalitě diamantu. GIA certifikát zahrnuje popis kamene, jeho velikost v karátech, čistotu, barvu a brus.

Diamanty

Diamanty


Cena diamantů

Cena diamantů se pochopitelně liší v závislosti na mnoha faktorech. Těmi nejdůležitějšími jsou kvalita diamantu, jeho velikost a barva. Čím vyšší je kvalita, tím vyšší je i jeho cena. Ty nejkvalitnější diamanty jsou také nejdražší. Nejvyužívanějším systémem pro hodnocení kvality diamantů je systém „Four Cs“ (čtyři C): čistota, barva, tvar a velikost.

Čistota diamantů

Čistota diamantů

Diamantové starožitné šperky, které udrží hodnotu

Pokud hledáte starožitné šperky, které udrží svou hodnotu, měli byste se zaměřit na diamantové kusy. Diamanty se na trhu neznehodnocují a většinou zůstávají stejně ceněné po dlouhou dobu. Zaměřit se můžete na šperky z období Rakouska-Uherska, Secese nebo Art Deca. Ideální jsou kusy s certifikátem od renomovaného odborníka, to znamená gemologa nebo starožtníka, který potvrdí jejich autenticitu a kvalitu. Tím předejdete zklamání z padělaným nebo neoriginálních kousků. Diamantové šperky, ať už jde o prsten, náramek nebo náhrdelník, se mohou pohybovat v široké cenové hladině, takže je dobré si předem promyslet, kolik chcete investovat.

Starožitný prsten s diamantem

Starožitný prsten s diamantem


Typy brusu a parametry diamantů

Diamant, stejně jako jiné drahé kameny, se může vybrousit do různých tvarů. Mezi nejčastější, a také nejoblíbenější, patří briliantový, tedy kulatý brus. Setkat se ale můžete i s obdélníkovým, čtvercovým nebo oválným tvarem. Další parametr, který je u diamantu klíčový, je již dříve zmíněná barva a čistota. Nejčistší diamant, označený “IF”, je bez inkluzí. Barevné spektrum diamantu je široké. Můžete se tedy setkat s diamanty bílé, žluté, oranžové, červené, modré, růžové, zelené, tmavě hnědé i černé barvy.

Typy brusu diamantů

Typy brusu diamantů