Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Vzduchová pistole JBH 54 Hranice RARITA pro sběratele - Sport a turistika
Vzduchová pistole JBH 54 Hranice RARITA pro sběratele - Sport a turistika
Vzduchová pistole JBH 54 Hranice RARITA pro sběratele - Sport a turistika
Vzduchová pistole JBH 54 Hranice RARITA pro sběratele - Sport a turistika
Vzduchová pistole JBH 54 Hranice RARITA pro sběratele - Sport a turistika
Vzduchová pistole JBH 54 Hranice RARITA pro sběratele - Sport a turistika
1 z 5
Rozbaleno

Vzduchová pistole JBH 54 Hranice RARITA pro sběratele

Kup teď
Cena
27 899 Kč
Doprava a platba
AKCE
Balíkovna na adresu v květnu již od 40 Kč!
Více informací.
Balíkovna Od 63 Kč
Balík Do ruky 299 Kč
Balík Na poštu 299 Kč
Osobní převzetí
Děčín
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Vzduchová pistole JBH 54 Hranice RARITA pro sběratele
Popis předmětu
Stav zboží
nepoužívaný, rozbalený produkt ve 100% stavu
Systém vzduchovek

Vzduchová pistole JBH 54 Hranice RARITA

Nabízím tuto zajímavou a sběratelsky velmi žádanou starou vzduchovku - JBH 54 HRANICE

Výrobce: Výrobní družstvo Hranice na Moravě, výroba v letech 1954 – 1956Rozměry: délka cca 39 cm, váha cca 1,5 kgRáže: brok č. 10 ráže 4,45 mm, násypný zásobník na cca 10 broků vz.47 (provedení stejné jako u vojenské vzduchovky vz.47)Raritní je hlavně svým systémem natahováním napínací pákou na konci těla zbraně. Pozor to je právě rarita, tělo zbraně a vzduchový válec tu nejsou jedno a to samé jako u většiny ostatních vzduchovek, jde o dva díly!Výškově seřiditelná muška, stranově seřiditelné hledí. Natahovací páka pod hlavní s pojistným tlačítkem. Provedení s bakelitovou pažbou. 

Dle toho co vím tak JBH označuje originální vzduchovou pistoli JBH54 kterou v letech 1954-1956 vyráběl Okresní průmyslový kombinát Hranice na Moravě. Pistoli navrhl konstruktér a továrník Josef Brunek. Na pistolích je vylisován plastický štítek, na kterém je stylizovaný monogram Josef Brunek Hranice a zkrátka OPK (okr. průmyslový kombinát). Zajímavostí je že právě tento konstruktér se podílel i na konstrukci československé kopie pistole Webley.

Stav: na svoje stáří vynikající, sbírkový. Věřím že někomu udělá radost protože se jedná o opravdu špatně sehnatelný model a navíc v takto pěkném stavu.. 

Prosím pozor, neprodávám na střílení! Je to záležitost pro sběratele či nadšence - pokud má někdo vzduchovou pušku vz 47 tak toto je skoro nutnost - má totiž stejné provedení násypky a vedle sebe vypadají nádherně. Na posledním fotu jsem dal srovnání s obdobnými modely které prodávám.

Preferuji osobní předání s prohlídkou. Ideálně Děčín. Jinak samozřejmě lze poštou. 


Cvičení střelby ze zbraně patřilo odjakživa k základním znalostem. Ostatně střílet vzduchovkou, nebo také jak říkávali větrovkou či ptáčnicí, a ti bohatší s flobertkou, bylo snem snad každého kluka. Hrát si s flintou na vojáky, tím to jen začíná. Dostat se ke skutečné střelbě pistolí či puškou je již kumšt který vyžaduje trénink a sebekázeň. Naši dědové zručnosti ve střelbě dosahovali sdružováním v branných spolcích a to již od 13. století.. Ty byly zaměřené dle oblasti na vojenské či myslivecké svazy. Jen těch branných (polovojenských) bylo za ty roky mnoho a nejen v Česku, každý zná asi Svazarm (Svaz pro spolupráci s armádou, 1951), ale již dříve existovaly spolky jako Sokol (1862), Orel (1896), FDTJ (1921), Svaz ozbrojených hodnot (1926), a jiní Ostrostřelci.. O spoustě loveckých ani nemluvě. Z německých jsou žel neslavně nejznámější ty mládežnické předválečné HJ (Hitlerjugend), Kraft durch Freude, NSKK (Nazionalsozialistisches Kraftfahrkorps), SA (Sturmabteilung) či SS (Schutzstafel). Tento sport svou cvičnou střelbou na terč, ať už broky nebo později diabolkou či malorážkou, učil trpělivosti a kázni a zároveň připravoval mládež pro obranu vlasti v případě války. Tato myšlenka žije stále, v současné době je vládou podporován program POKOS. Zkuste si to i vy..

Vzduchová pistole JBH 54 Hranice RARITA Nabízím tuto zajímavou a sběratelsky velmi žádanou starou vzduchovku - JBH 54 HRANICE Výrobce: Výrobní družstvo Hranice na Moravě, výroba v letech 1954 – 1956Rozměry: délka cca 39 cm, váha cca 1,5 kgRáže: brok č. 10 ráže 4,45 mm, násypný zásobník na cca 10 broků vz.47 (provedení stejné jako u vojenské vzduchovky vz.47)Raritní je hlavně svým systémem natahováním napínací pákou na konci těla zbraně. Pozor to je právě rarita, tělo zbraně a vzduchový válec tu nejsou jedno a to samé jako u většiny ostatních vzduchovek, jde o dva díly!Výškově seřiditelná muška, stranově seřiditelné hledí. Natahovací páka pod hlavní s pojistným tlačítkem. Provedení s bakelitovou pažbou. Dle toho co vím tak JBH označuje originální vzduchovou pistoli JBH54 kterou v letech 1954-1956 vyráběl Okresní průmyslový kombinát Hranice na Moravě. Pistoli navrhl konstruktér a továrník Josef Brunek. Na pistolích je vylisován plastický štítek, na kterém je stylizovaný monogram Josef Brunek Hranice a zkrátka OPK (okr. průmyslový kombinát). Zajímavostí je že právě tento konstruktér se podílel i na konstrukci československé kopie pistole Webley. Stav: na svoje stáří vynikající, sbírkový. Věřím že někomu udělá radost protože se jedná o opravdu špatně sehnatelný model a navíc v takto pěkném stavu.. Prosím pozor, neprodávám na střílení! Je to záležitost pro sběratele či nadšence - pokud má někdo vzduchovou pušku vz 47 tak toto je skoro nutnost - má totiž stejné provedení násypky a vedle sebe vypadají nádherně. Na posledním fotu jsem dal srovnání s obdobnými modely které prodávám. Preferuji osobní předání s prohlídkou. Ideálně Děčín. Jinak samozřejmě lze poštou. Cvičení střelby ze zbraně patřilo odjakživa k základním znalostem. Ostatně střílet vzduchovkou, nebo také jak říkávali větrovkou či ptáčnicí, a ti bohatší s flobertkou, bylo snem snad každého kluka. Hrát si s flintou na vojáky, tím to jen začíná. Dostat se ke skutečné střelbě pistolí či puškou je již kumšt který vyžaduje trénink a sebekázeň. Naši dědové zručnosti ve střelbě dosahovali sdružováním v branných spolcích a to již od 13. století.. Ty byly zaměřené dle oblasti na vojenské či myslivecké svazy. Jen těch branných (polovojenských) bylo za ty roky mnoho a nejen v Česku, každý zná asi Svazarm (Svaz pro spolupráci s armádou, 1951), ale již dříve existovaly spolky jako Sokol (1862), Orel (1896), FDTJ (1921), Svaz ozbrojených hodnot (1926), a jiní Ostrostřelci.. O spoustě loveckých ani nemluvě. Z německých jsou žel neslavně nejznámější ty mládežnické předválečné HJ (Hitlerjugend), Kraft durch Freude, NSKK (Nazionalsozialistisches Kraftfahrkorps), SA (Sturmabteilung) či SS (Schutzstafel). Tento sport svou cvičnou střelbou na terč, ať už broky nebo později diabolkou či malorážkou, učil trpělivosti a kázni a zároveň připravoval mládež pro obranu vlasti v případě války. Tato myšlenka žije stále, v současné době je vládou podporován program POKOS. Zkuste si to i vy..

Nabídka č. 7057516959 Vystaveno 25.04. 18:04 Zobrazení: 27