Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato - Šperky a hodinky
Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato - Šperky a hodinky
1 z 8
Zánovní

Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato

Aukce
Žádný příhoz
64 900 Kč
Končí v neděli 26. 5. 20:57
Kolik přihodit?

nebo
Bezpečné přihazování s Aukro Ochranou kupujících
Nakupujete od ověřeného prodejce
Doprava a platba
Kurýr 250 Kč
Cenný balík 250 Kč
Osobní převzetí
Nový Bor
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Zlaté 18K Hodinky LONGINES, cal.30L, Rok 1961, 18000 v/h, Růžové Zlato
Popis předmětu
Značka
Stav zboží
krátce používaný, funkční produkt

Ze své sbírky prodávám nadčasové pánské náramkové hodinky Longines z masivního 18K zlata. Jedná se o pánské hodinky vyrobené ze vzácného růžového zlata o ryzosti 18 karátů a tedy s obsahem 75 % čistého zlata. Šperkařské zlato je v italské kvalitě, což znamená zlato nejvyšší kvality, které nedegraduje při styku spokožkou. Pouzdro hodinek je krásný mužný design, jednoduché a krásně zachovalé s ostrými hranami, které nebyly leštěny. Designérská špička. Hodinky jsou mechanické s manuálním nátahem.  Legendární luxusní stroj Longines 30L. Jedná se o dnes již nesehnatelný model vyrobený speciálně pro vysoce náročný španělský trh. V té době byly ve španělsku velmi vysoké celní tarify na zlato, a tak Longines nechal vyrábět svá pouzdra přímo ve Španělsku. Díky tomu mají masivnější pouzdra než je u Longines obvyklé.

 

 

Značka : Firma Longines je jedna z nejúspěšnějších výrobců značkových hodinek na světe. Longines je v Česku velice oblíbená a je zajímavostí, že v době ohrožení země Hitlerem nosili čeští stíhací piloti právě hodinky Longines. Firma Longines používala vysoce kvalitní chirurgickou ocel vyrobenou českou firmou Poldi Kladno. Český rodák Oskar Schindler, který zachránil před smrtí 1200 lidí, nosil hodinky Longines, ty byly v Březnu 2019 vydraženy za 46.303 dolarů. O jejich kvalitě vypovídá, že i když byly vyrobeny před 80 lety, člověk je mohl dát na ruku a ihned nosit, ocelové pouzdro z ocele Poldi Kladno bylo v perfektním stavu, zlaté indexy a ručičky v perfektním stavu, jemná patina ciferníku. Původ jména Longines je označení dlouhé louky, což je velmi hezké jméno pro hodinkovou značku.

Mezi lety 1900 a 1990 byla značka Longines světovou jedničkou a pro jejich kvalitu si je pro sebe zvolil i Albert Einstein. Einsteinovy Longinesky byly vydraženy 16. Srpna 2008 za rekordních 596.000 Dolarů. 

Příběh značky Longines začíná v roce 1832, kdy se Auguste Agassiz přestěhoval do městečka Saint-Imier a založil tam malou hodinářskou dílnu. V roce 1866 získal Agassizův synovec Ernest Francillon dvě parcely na okraji města Saint-Imier, v místě zvaném tamním dialektem Les Longines  tedy Dlouhé Louky, a na tomto místě postavil první továrnu. Značka Longines byla zaregistrována 19. července 1880 a její logo – okřídlené přesýpací hodiny – 27. květ na 1889. V roce 1885 získala značka Longines svou první Grand Prix na mezinárodní výstavě v Antverpách a po ní následovalo mnoho dalších. Získat rekordních 10 Velkých cen a 28 Zlatých medailí se zatím žádné jiné hodinářské manufaktuře nepodařilo. Za zmínku určitě stojí také rok 1927, kdy Charles A. Lindbergh uskutečnil první nonstop let přes Atlantik z New Yorku do Paříže. Tato mimořádná událost byla sledována a měřena právě hodinkami značky Longines. O čtyři roky později vytvořil Ch. A. Lindbergh návrh, podle kterého byly firmou Longines vyrobeny letecké hodinky. Jejich repliku nabízí značka Longines i dnes ve své Heritage Collection pod názvem The Lindberg Hour Angle Watch. Značka Longines je úzce spjata se sportem. Od roku 1952 je firma Longines oficiální časomírou pro letní i zimní olympijské hry a „okřídlené přesýpací hodiny“ můžeme vidět i na dalších prestižních sportovních událostech.

 

 

Pouzdro: Vzácné masivní 18K zlato v nejvyšší kvalitě, jednoduché a krásně provedené, proto se dobře leští, překvapivě bez větších škrábanců, přirozené stopy po nošení .Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací.

Ciferník : Broušený efekt tzv. sluneční tříště, sametový smetanový lak, hodinové index z masivního zlata, stopy používání a ušlechtilého stárnutí ciferníku, ušlechtilá patina, zlaté logo Longines

Ručičky : Zlaté z 18K zlata sladěné se zlatými indexy,

Sklíčko : Hesalitové

Stroj : Legendární luxusní stroj Longines kaliberní číslo 30L v prvotřídní extra kvalitě. Prakticky kvalita Chronometru. Jedná se o geniální luxusní stroj, který je jedním z nejkrásnějších strojů v historii. Velké červené rubíny zajišťují perfektní přesnost a trvanlivost stroje, rubíny usazené ve zlatých šatonech, esteticky broušené můstky v barvě ušlechtilého rhodia, ocelová kola nátahu zdobená boušeným efektem sluneční tříště, jemně broušené díly můstků, zlacená setrvačka, zlacená kola stroje, leptané a zlacené nápisy, zkosená kola nátahu pro snížení tření, leštěné hlavičky šroubků. Prostě bomba.

Počet Rubínů : 17

Sériové číslo stroje : 11510326

Rozměry strojku : Průměr 30,0 mm, výška 4,0 mm

Frekvence : 18000 úderů za hodinu

Rezerva nátahu : 43 hodin

Průměr Pouzdra : 35,0 mm; Hloubka 9,0 mm včetně sklíčka; délka s rafičkami 40 mm;

Váha : 36,2 g s řemínkem

Řemínek :  Řemínek z kůže v černé barvě.

Celkový stav : Mimořádně pěkný, vyčištěno, promazáno a seřízeno v Březnu 2022, takže další servis až se začnou zpožďovat, nebo za 6 roků. Obvyklé stopy po nošení, za mne sotva znatelné.

Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Longines.

Signováno : Na ciferníku, na stroji,

Vodotěsnost : Standardní vodotěsnost, nepatří do koupelny a nejsou určeny k plavání, korunkou by mohla vniknout voda, jinak OK

Rok výroby : 1961, tedy tzv. "období nejkrásnějších hodinek" (toto období trvalo přibližně 1940-1970)

Země původu : Švýcarsko

Servisovány : Březen 2022, další servis až se začnou zpožďovat nebo za 6 let

Záruka : 2 roky na bezproblémové fungování stroje, neplatí pro mechanické poškození pádem, špatným používáním, atd..

Cena Nových Srovnatelných : okolo 135.000 Kč,

 

 

Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot, doporučuji nosit, nevhodné pro krátkodobé spekulanty a překupníky. V případě dlouhodobé investice člověk nemůže udělat chybu. Z pohledu estetické hodnoty a kvality stroje jsou za tuto cenu velmi výhodné.

Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč  během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí.

Web : www.longines.com

Video

https://www.youtube.com/watch?v=zgGz-VMxh7o - Historie Longines

https://www.youtube.com/watch?v=HLrHB3_3www - 15 věcí, které jste nevěděli o Longines

 

 

Hodnocení sběratele : 10* / 10*

 

Absolutní špička. Perfektní hodinkový design. Naprosto vzácné masivní 18K červené zlato. Legendární kalibr 30L, který zvítězil ve 14 soutěžích v přesnosti hodinářských značek na observatoři v Neuchattelu. Nádherný stroj s drahokamy ukládanýmy v lisovaných šatonech z masivního zlata. Dekorativní brusy, zlacená kola, obrovská zlacená setrvačka, prostě sběratelský sen. Krásné zvenku i zevnitř. Kalibr legenda. Snadno zaplují i do těsnější košile. Mužný design ciferníku s velkými hodinovými indexy, které jsou u zlatých hodinek spíše vzácností. Oceňuji klasický rozměr, díky němuž  jsou velmi pěkné na pohled, zkoušel jsem nosit 40 mm hodinky, ale ty nejsou elegantní a na ruce působí humpoláckým dojmem. Perfektní stav prakticky beze stop po nošení. Tyto hodinky jsou opravdový šperk, špičkový technický stroj a umělecké dílo v jednom. Tato konkrétní verze je prakticky nesehnatelná a navíc ve skvělém stavu. Jedná se o skvělou dlouhodobou investici, neboť cena těchto hodinek stále roste a jejich počet je omezen. Ideální pro někoho, kdo má velmi dobrý vkus. K ušlechtilým hodinkám patří ušlechtilý kov a opravdoví muži nosí opravdové hodinky. Tradičně nosí zlaté hodinky lékaři, soudci, advokáti, vyšší manažeři a majitelé firem, tedy lidé kteří mají dobrý cit pro hierarchii hodnot. Zlatá je barva Boha a lidé kteří nosí zlaté hodinky, říkají že přitahují bohatství.

 

Dávám 10 hvězdiček z deseti. Pokud budou servisovány každých 6 let, tak budou bez problémů chodit 200 let. Velkou výhodou je, že je opraví každý hodinář, takže cena servisu je do 1000 Kč jednou za pět let, tedy 200Kč ročně.

 

Cena v pražském klenotnictví 85.000 Kč.

 

V ceně jsou započítány poplatky Aukru ve výši 4900 Kč. Ještě nedávno to bylo 1600 Kč, takže lidé na Aukru rádi nakupovali, nyní jim Aukro cenu extrémně navyšuje a mnohé to odrazuje, protože prodejci musí přemrštěné poplatky promítnout do svých cen.

 

Proč prodávám :

 

Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce.

 

I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období  let 2016 až 2021, kdy hodnota kvalitních hodinek vzrostla během 5 let o 100%, a to je 20% zhodnocení za rok. Zároveň nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let a podobné kusy se tu jen tak neobjeví.

 

Hodinky jsou umístěny v bankovním sejfu, a je nutné je vyzvednout, takže se doba dodání může nepatrně opozdit.

 

 

Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky

špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou.

 

Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Ze své sbírky prodávám nadčasové pánské náramkové hodinky Longines z masivního 18K zlata. Jedná se o pánské hodinky vyrobené ze vzácného růžového zlata o ryzosti 18 karátů a tedy s obsahem 75 % čistého zlata. Šperkařské zlato je v italské kvalitě, což znamená zlato nejvyšší kvality, které nedegraduje při styku spokožkou. Pouzdro hodinek je krásný mužný design, jednoduché a krásně zachovalé s ostrými hranami, které nebyly leštěny. Designérská špička. Hodinky jsou mechanické s manuálním nátahem. Legendární luxusní stroj Longines 30L. Jedná se o dnes již nesehnatelný model vyrobený speciálně pro vysoce náročný španělský trh. V té době byly ve španělsku velmi vysoké celní tarify na zlato, a tak Longines nechal vyrábět svá pouzdra přímo ve Španělsku. Díky tomu mají masivnější pouzdra než je u Longines obvyklé. Značka : Firma Longines je jedna z nejúspěšnějších výrobců značkových hodinek na světe. Longines je v Česku velice oblíbená a je zajímavostí, že v době ohrožení země Hitlerem nosili čeští stíhací piloti právě hodinky Longines. Firma Longines používala vysoce kvalitní chirurgickou ocel vyrobenou českou firmou Poldi Kladno. Český rodák Oskar Schindler, který zachránil před smrtí 1200 lidí, nosil hodinky Longines, ty byly v Březnu 2019 vydraženy za 46.303 dolarů. O jejich kvalitě vypovídá, že i když byly vyrobeny před 80 lety, člověk je mohl dát na ruku a ihned nosit, ocelové pouzdro z ocele Poldi Kladno bylo v perfektním stavu, zlaté indexy a ručičky v perfektním stavu, jemná patina ciferníku. Původ jména Longines je označení dlouhé louky, což je velmi hezké jméno pro hodinkovou značku. Mezi lety 1900 a 1990 byla značka Longines světovou jedničkou a pro jejich kvalitu si je pro sebe zvolil i Albert Einstein. Einsteinovy Longinesky byly vydraženy 16. Srpna 2008 za rekordních 596.000 Dolarů. Příběh značky Longines začíná v roce 1832, kdy se Auguste Agassiz přestěhoval do městečka Saint-Imier a založil tam malou hodinářskou dílnu. V roce 1866 získal Agassizův synovec Ernest Francillon dvě parcely na okraji města Saint-Imier, v místě zvaném tamním dialektem Les Longines tedy Dlouhé Louky, a na tomto místě postavil první továrnu. Značka Longines byla zaregistrována 19. července 1880 a její logo – okřídlené přesýpací hodiny – 27. květ na 1889. V roce 1885 získala značka Longines svou první Grand Prix na mezinárodní výstavě v Antverpách a po ní následovalo mnoho dalších. Získat rekordních 10 Velkých cen a 28 Zlatých medailí se zatím žádné jiné hodinářské manufaktuře nepodařilo. Za zmínku určitě stojí také rok 1927, kdy Charles A. Lindbergh uskutečnil první nonstop let přes Atlantik z New Yorku do Paříže. Tato mimořádná událost byla sledována a měřena právě hodinkami značky Longines. O čtyři roky později vytvořil Ch. A. Lindbergh návrh, podle kterého byly firmou Longines vyrobeny letecké hodinky. Jejich repliku nabízí značka Longines i dnes ve své Heritage Collection pod názvem The Lindberg Hour Angle Watch. Značka Longines je úzce spjata se sportem. Od roku 1952 je firma Longines oficiální časomírou pro letní i zimní olympijské hry a „okřídlené přesýpací hodiny“ můžeme vidět i na dalších prestižních sportovních událostech. Pouzdro: Vzácné masivní 18K zlato v nejvyšší kvalitě, jednoduché a krásně provedené, proto se dobře leští, překvapivě bez větších škrábanců, přirozené stopy po nošení .Tvar a provedení pouzdra je mimořádně kvalitní klenotnickou prací. Ciferník : Broušený efekt tzv. sluneční tříště, sametový smetanový lak, hodinové index z masivního zlata, stopy používání a ušlechtilého stárnutí ciferníku, ušlechtilá patina, zlaté logo Longines Ručičky : Zlaté z 18K zlata sladěné se zlatými indexy, Sklíčko : Hesalitové Stroj : Legendární luxusní stroj Longines kaliberní číslo 30L v prvotřídní extra kvalitě. Prakticky kvalita Chronometru. Jedná se o geniální luxusní stroj, který je jedním z nejkrásnějších strojů v historii. Velké červené rubíny zajišťují perfektní přesnost a trvanlivost stroje, rubíny usazené ve zlatých šatonech, esteticky broušené můstky v barvě ušlechtilého rhodia, ocelová kola nátahu zdobená boušeným efektem sluneční tříště, jemně broušené díly můstků, zlacená setrvačka, zlacená kola stroje, leptané a zlacené nápisy, zkosená kola nátahu pro snížení tření, leštěné hlavičky šroubků. Prostě bomba. Počet Rubínů : 17 Sériové číslo stroje : 11510326 Rozměry strojku : Průměr 30,0 mm, výška 4,0 mm Frekvence : 18000 úderů za hodinu Rezerva nátahu : 43 hodin Průměr Pouzdra : 35,0 mm; Hloubka 9,0 mm včetně sklíčka; délka s rafičkami 40 mm; Váha : 36,2 g s řemínkem Řemínek : Řemínek z kůže v černé barvě. Celkový stav : Mimořádně pěkný, vyčištěno, promazáno a seřízeno v Březnu 2022, takže další servis až se začnou zpožďovat, nebo za 6 roků. Obvyklé stopy po nošení, za mne sotva znatelné. Pravost : Za pravost ručím vrácením peněz. Lze nechat ověřit u hodináře nebo u zastoupení firmy Longines. Signováno : Na ciferníku, na stroji, Vodotěsnost : Standardní vodotěsnost, nepatří do koupelny a nejsou určeny k plavání, korunkou by mohla vniknout voda, jinak OK Rok výroby : 1961, tedy tzv. "období nejkrásnějších hodinek" (toto období trvalo přibližně 1940-1970) Země původu : Švýcarsko Servisovány : Březen 2022, další servis až se začnou zpožďovat nebo za 6 let Záruka : 2 roky na bezproblémové fungování stroje, neplatí pro mechanické poškození pádem, špatným používáním, atd.. Cena Nových Srovnatelných : okolo 135.000 Kč, Investiční doporučení : Vynikající dlouhodobá investice a především opravdový klenot, doporučuji nosit, nevhodné pro krátkodobé spekulanty a překupníky. V případě dlouhodobé investice člověk nemůže udělat chybu. Z pohledu estetické hodnoty a kvality stroje jsou za tuto cenu velmi výhodné. Zkušenost investora a sběratele : Koupil jsem si automobil Mitsubishi v hodnotě 500.000 Kč. Po deseti letech používání jsem ho prodal za 25.000 Kč a na servisování jsem vydal dalších 100.000 Kč. Ztráta z původní hodnoty 95%. Můj známý si koupil značkové klasické hodinky Vacheron Constantin z 18K zlata z roku 1966 za 100.000 Kč od sběratele jako jsem já. Používal je. Za dvojí servis dal 3500Kč během deseti let. Při obměně sbírky je dal na prodej. Před prodejem je ani nemusel dát přeleštit, neboť zlato se nošením samo leští stálým otíráním o košili a svetr. Prodaly se za 280.000 Kč. Získal 180 % zhodnocení, tedy 18 % ročně. I kdyby nezískal ani 2% procenta zhodnocení, stále by mu to pokrylo servis a nosil by krásné klasické hodinky po dobu deseti let úplně zadarmo. Zkuste si deset let zdarma jezdit v luxusním Mercedesu. To vysvětluje, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní chudí. Web : www.longines.com Video : https://www.youtube.com/watch?v=zgGz-VMxh7o - Historie Longines https://www.youtube.com/watch?v=HLrHB3_3www - 15 věcí, které jste nevěděli o Longines Hodnocení sběratele : 10* / 10* Absolutní špička. Perfektní hodinkový design. Naprosto vzácné masivní 18K červené zlato. Legendární kalibr 30L, který zvítězil ve 14 soutěžích v přesnosti hodinářských značek na observatoři v Neuchattelu. Nádherný stroj s drahokamy ukládanýmy v lisovaných šatonech z masivního zlata. Dekorativní brusy, zlacená kola, obrovská zlacená setrvačka, prostě sběratelský sen. Krásné zvenku i zevnitř. Kalibr legenda. Snadno zaplují i do těsnější košile. Mužný design ciferníku s velkými hodinovými indexy, které jsou u zlatých hodinek spíše vzácností. Oceňuji klasický rozměr, díky němuž jsou velmi pěkné na pohled, zkoušel jsem nosit 40 mm hodinky, ale ty nejsou elegantní a na ruce působí humpoláckým dojmem. Perfektní stav prakticky beze stop po nošení. Tyto hodinky jsou opravdový šperk, špičkový technický stroj a umělecké dílo v jednom. Tato konkrétní verze je prakticky nesehnatelná a navíc ve skvělém stavu. Jedná se o skvělou dlouhodobou investici, neboť cena těchto hodinek stále roste a jejich počet je omezen. Ideální pro někoho, kdo má velmi dobrý vkus. K ušlechtilým hodinkám patří ušlechtilý kov a opravdoví muži nosí opravdové hodinky. Tradičně nosí zlaté hodinky lékaři, soudci, advokáti, vyšší manažeři a majitelé firem, tedy lidé kteří mají dobrý cit pro hierarchii hodnot. Zlatá je barva Boha a lidé kteří nosí zlaté hodinky, říkají že přitahují bohatství. Dávám 10 hvězdiček z deseti. Pokud budou servisovány každých 6 let, tak budou bez problémů chodit 200 let. Velkou výhodou je, že je opraví každý hodinář, takže cena servisu je do 1000 Kč jednou za pět let, tedy 200Kč ročně. Cena v pražském klenotnictví 85.000 Kč. V ceně jsou započítány poplatky Aukru ve výši 4900 Kč. Ještě nedávno to bylo 1600 Kč, takže lidé na Aukru rádi nakupovali, nyní jim Aukro cenu extrémně navyšuje a mnohé to odrazuje, protože prodejci musí přemrštěné poplatky promítnout do svých cen. Proč prodávám : Jsem dlouholetý sběratel a vždy jsem sbíral ty nejkvalitnější kusy do své sbírky. Díky své profesi jsem mohl cestovat a nakupoval jsem po celém světě. Nejsem obchodník, takže mne nic netlačí k prodeji. Hodinky jsou můj koníček a rád bych pozvedl úroveň českého sběratelství tím, že seznámím obecenstvo aukra s opravdu vynikajícími věcmi. Po letech nastal čas zredukovat sbírku, tak aby dávala hlavu a patu, takže si nenechte ujít příležitost vlastnit některé unikáty z mé kolekce. I když jsem sbírání hodinek nebral primárně jako investici, tak k mému překvapení, hodnota kvalitních hodinek posledních dvacet let setrvale roste o 5-10% za rok. Výjimkou je období let 2016 až 2021, kdy hodnota kvalitních hodinek vzrostla během 5 let o 100%, a to je 20% zhodnocení za rok. Zároveň nikdy nemohou zcela ztratit svou cenu jako třeba akcie. Nikdy například nemohou klesnout pod skutečnou hodnotu zlata obsaženého v hodinkách. Hodinky patřily do mé osobní sbírky budované více než 35 let a podobné kusy se tu jen tak neobjeví. Hodinky jsou umístěny v bankovním sejfu, a je nutné je vyzvednout, takže se doba dodání může nepatrně opozdit. Prohlédněte si detailní fotografie ve vysokém rozlišení a nezapomeňte se podívat na moje další aukce, protože rozpouštím část sbírky špičkových uměleckých předmětů s vysokou investiční hodnotou. Mohu zaslat další fotky na vyžádání. Pokud nedostanete odpověď na Vaši zprávu, což se na Aukru často stává, protože zprávy mi často nedorazí , kontaktujte mne na classicwatches@seznam.cz .

Nabídka č. 7055403506 Vystaveno 19.05. 20:05 Zobrazení: 6