Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Dřezy

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Barva
Styl
Povrch
Materiál
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Dřezy

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 271 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 271 nabídek O výsledcích
Seznam nabídek
12345 chevron_right chevron_right

Ačkoliv mytí nádobí nepatří k oblíbeným činnostem v kuchyni, k vaření neodmyslitelně patří. Většina kuchyní už bývá vybavena myčkou na nádobí, avšak neměli bychom podceňovat ani výběr kvalitního dřezu. Dnešní trh nabízí širokou nabídku tvarů, materiálů a barev. Nevíte si při výběru rady? Poradíme vám.

Nerezový dřez

Nerezové dřezy patří k těm nejlevnějším, co jim ovšem neubírá na jejich kvalitě. Pro jejich hladký a lesklý povrch jsou oblíbené v gastro průmyslu, kde jsou kladeny vysoké nároky na hygienu. Nerezový dřez je vysoce odolný proti plísním a chemickému poškození. Při výběru dbejte na to, aby dřez byl vyroben z plechu o tloušťce minimálně 0,6 mm.

Granitový dřez

Granitový dřez bývá též označován jako silgranitový dřez nebo fragranitový dřez. Jedná se o dřez vyrobený z 80% drceného přírodního kamene, žuly a křemene, zbytek složení tvoří pojivo a barvivo. Velkou výhodou těchto dřezů je pestrá barevná škála, snadná údržba a vysoká odolnost proti nárazu.

Keramický dřez

Keramický dřez patří k nejdražším dřezům na trhu. Jsou vysoce odolné proti vysokým teplotám a působením chemikálií. Díky použité glazuře se snadno udržují v čistotě a neusazuje se na nich plíseň. Pozor si ovšem dejte na kvalitu provedení, pokud narazíte na nekvalitní keramický dřez, může se vám stát, že se snadno poškodí.

Jak vybrat dřez do kuchyně?

Velikost dřezu

Dřez vybírejte, až když máte jasno, do jaké kuchyňské linky ho budete chtít umístit. Šířka spodní skříňky vám totiž vytyčí maximální šířku dřezu. Délku dřezu volte vždy podle počtů členů v domácnosti a jak často vaříte. Hloubka dřezu ovlivňuje cenu, myslete ovšem na to, že v kuchyni je potřeba mýt některé větší kusy nádobí ručně. Zároveň pokud máte do domácnosti přivedenou pitnou vodu, určitě oceníte dřez, ve kterém si můžete pohodlně naplnit láhev.

Typy dřezu

Mezi klasiku patří jednodřez, který nalezneme ve většině domácností. Ten může být doplněn o odkapávací plochu. Dalším zástupcem je tzv. dvoudřez, který prostorově zabere stejně jako jednodřez s odkapávací plochou, ale má mnohem všestrannější využití. Jeden dřez můžete využít na mytí nádobí, druhý na omývání potravin. Pokud nemáte v domácnosti myčku, potom jistě oceníte dvoudřez s odkapávací plochou. U rohových linek se často instaluje rohový dřez, kterým šikovně ušetříte pár centimetrů pracovní plochy.

Montáž dřezu

Podceňovat byste neměli ani kvalitní montáž dřezu, která zaručí dlouhou životnost a funkčnost. Způsob montáže byste měli přizpůsobit zvolenému dřezu a pracovní desce. Pokud si nejste jisti, jaký způsob zvolit, nebojte se obrátit na profíky, kteří vám určitě rádi poradí, případně montáž provedou. Bude to sice investice navíc, ale ušetříte si starosti s nežádoucí plísní.

Příslušenství ke dřezu

Dřez máte vybraný, ale neměli byste zapomenout na příslušenství ke dřezu, které vám může mytí nádobí zpříjemnit. Nejdůležitějším doplňkem je bezpochyby kuchyňská baterie. U jejího výběru věnujte pozornost umístění. Vodovodní baterie by také měla ke dřezu ladit materiálem a barvou. Dalším šikovným pomocníkem je dávkovač mycího saponátu, který můžete mít volně stojící nebo ho umístit do pracovní desky.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up