Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Kojenecká mléka

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Vhodné od:
Značka
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Kojenecká mléka

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 16 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 16 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
1 nabídek na stránce
Seznam nabídek
1

Mléko je nedílnou součástí jídelníčku dětí od narození až do jejich tří let. Mateřské mléko je samozřejmě pro dítě to nejlepší, ale ne vždy je možné kojit. V tu chvíli přichází na scénu umělé mléko, které svým složením dokáže mateřské mléko nahradit. Jaké mléko pro vaše dítě zvolit? Jak ho správně připravit a jak poznat, že má správnou teplotu? To vše se dočtete níže.

Nutrilon Kendamil

Počáteční mléka

Počáteční mléko je určeno pro děti od narození do šesti měsíců a jeho obal je zpravidla označen číslem 1. Využijí ho maminky, které nemohou anebo nechtějí kojit. Pořízení počátečního mléka by měly zvážit i kojící maminky, které mají nedostatečnou laktaci a mohlo by se stát, že dítě i po kojení bude mít hlad. Mléko obsahuje adaptovanou kravskou bílkovinu, probiotika, prebiotika a vše, co miminko potřebuje pro svůj zdravý vývoj

Pokračovací mléka

Obal pokračovacího mléka bývá označován číslem 2. Mléko je vhodné pro děti od šesti měsíců do jednoho roku a používá se jako dokrm. Kojenci v tomto věku již mají ve své stravě zařazeny různé příkrmy, ale stále jim nesmí v jejich jídelníčku chybět mléko. Od počátečního mléka se liší složením, kdy již neobsahuje adaptovanou kravskou bílkovinu. V mléce jsou také odlišné vitamíny, které dítě právě v tomto období potřebuje.

Kojenecká mléka pro batolata

Plnotučná mléka pro batolata jsou označována čísly 3 a výše. Jsou určena pro děti od 1 roku do 3 let, setkat se můžete i s mléky od 3 let. V jejich složení najdete vitamíny, minerály a jiné látky, které jsou potřebné pro zdravý vývoj dítěte. 


Kojenecká výživa pro miminka se zdravotními obtížemi

U miminek se mohou vyvinout zdravotní potíže, které znemožňují krmení klasickým kojeneckým mlékem. Pokud u svého miminka vypozorujete potíže, jako jsou zácpa, průjem, časté ublinkávání nebo vyrážka, vyhledejte lékaře a poraďte se s ním, jaké mléko zvolit. Na trhu naleznete tato mléka:

  • Hypoantigenní – Máte alergii na kravskou bílkovinu? Pak je velká pravděpodobnost, že tuto alergii zdědí i vaše miminko. Mléka označená HA patří do skupiny mlék, která jsou určena pro alergiky, jelikož neobsahují právě zmiňovanou kravskou bílkovinu.  
  • Antirefluxní To, že si miminko ublinkne, je naprosto normální jev. Problém nastává tehdy, kdy je ublinkávání časté, silné a miminko nepřibírá na váze. Pro děti s tímto problémem jsou mléka s označením AR, která obsahují zahušťovadlo. 
  • Mléka vhodná při zácpě a kolice – Kojenecká kolika je pro miminko velmi bolestivá a nepříjemná věc. Mléka pro tyto děti mají snížené množství laktózy a speciálně upravené syrovátkové bílkoviny
  • Mléka se sníženým obsahem laktózy – Intolerance laktózy se projevuje průjmy, nadýmáním a celkovým neprospíváním dítěte. Pozorujete tyto potíže u svého dítěte? Vyhledejte lékaře, který určí, zda se jedná o tento problém a poradí s výběrem mléka. 
  • Bezlepková – Intolerance glutenu neboli lepku patří k dalším závažným zdravotním obtížím. Vyžaduje si speciální dietu, včetně používání bezlepkového mléka.

Jak vybrat umělé mléko?

Výše jsme se seznámili se dvěma nejdůležitějšími parametry, kterými se řídit při výběru umělého mléka stáří dítěte a případná zdravotní omezení. Co dalšího může koupi mléka ovlivnit? 


Hmotnost

Nejčastěji se setkáte s krabicovým balením o hmotnosti 600 g, v krabicové verzi jsou k dostání i menší balení 300 g a 400 g. Za nás je toto balení nepraktické, jelikož krabici nemůžete nijak uzavřít. Uzavíratelné plechové dózy představují praktičtější variantu a jsou k dostání v balení o hmotnosti 800 g a 1000 g. Kojenecká mléka představují celkem velkou zátěž pro vaši peněženku, proto se nezapomeňte podívat, zda vaše oblíbené mléko není k dostání ve výhodném balení po více kusech.   


Konzistence

Kojenecké mléko je k dostání ve třech variantách:

  • Instantní – Mléko se velmi snadno rozpouští a nehrozí vznik hrudek.  
  • Sušené Prášek je nutné rozpustit v horké vodě, při špatné přípravě může dojít ke vzniku hrudek.
  • Tekuté – Mléko je již připravené, stačí ho pouze ohřát. Jedná se o variantu vhodnou na cesty.

Jak správně připravit umělé mléko?

Na balení mléka naleznete to, jak mléko správně připravit. Klíčem k úspěchu je dodržet správný poměr vody a prášku. Mléko připravíte do kojenecké lahvičky, která musí být správně umytá, případně sterilizovaná. Kojeneckou vodu je nutné převařit a následně zchladit na teplotu, která je uvedena na obalu mléka. Potřebné množství vody nalijte do lahvičky a přidejte správné množství prášku, nejčastěji se bude jednat o daný počet odměrek. Lahvičku uzavřete a důkladně protřepejte, nesmí vzniknout žádné hrudky. Před podáním mlíčka dítěti zkontrolujte, že má správnou teplotu.

Jak často krmit umělým mlékem?

Děti mají od narození svou hlavu a i když existují tabulky, jak často a jak moc byste měli své dítě krmit mlékem, není nic neobvyklého, když se z těchto tabulek vaše miminko vymyká. Četnost krmení zásadně ovlivní to, jaký režim si miminko nastavilo. Musíte ho krmit každé 2–3 hodiny, nebo zvládne prospat většinu noci? Důležité je vnímat to, zda je miminko spokojené, přibývá na váze a má správnou barvu stolice. Pokud se vám nebude něco zdát, nebojte se zeptat svého pediatra. V uvedené tabulce naleznete orientační množství mléka, které by dítě mělo za 24 hodin vypít.

jak často dávat umělé mléko

Jak poznat správnou teplotu mléka?

Před podáním mléčka dítěti je nutné ověřit, zda má mléko správnou teplotu. Ta by měla dosahovat hodnoty 37 ℃. Ověřit si to můžete nakapáním pár kapek mléka na vnitřní stranu zápěstí, kdy by vás mléko mělo příjemně hřát.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up