Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
Rozmarýn převislý, poléhavý (sazenice) - Dům a zahrada
Rozmarýn převislý, poléhavý (sazenice) - Dům a zahrada
1 z 1

Rozmarýn převislý, poléhavý (sazenice)

Kup teď
16x zakoupeno
60 Kč
K dispozici
4 ks
1 ks
Doprava a platba
AKCE
Balíkovna na adresu v květnu již od 40 Kč!
Více informací.
Balíkovna Od 69 Kč
Zásilkovna na výdejní místo Od 87 Kč
Kurýr 120 Kč
Kurýr s dobírkou 145 Kč
Doba dodání 4-6 dní
Kartou online
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
Rozmarýn převislý, poléhavý (sazenice)
Popis předmětu
Informace od prodejce

Rozmarýn lékařský

Rozmarýn lékařský má charakteristickou nezaměnitelnou vůni, připomínající kafr. Zatímco čerstvé listy a boční výhonky mají jemné aroma, sušené listy mají výraznou chuť. Používejte je proto ke kořenění jídel velmi opatrně. Bylinka je velmi dekorativní, takže může v kuchyni zdobit nejenom parapet, ale i jídelní kout, je-li tam dostatek světla. Gurmáni by na tuto bylinu měli pamatovat, neboť její aroma zjemňuje nejen maso, drůbež a ryby, ale i saláty. Několik větviček položených na dřevité uhlí dodá grilovanému masu kořenitou vůni. A vhodíte-li do krbu větvičku rozmarýnu, připomene vám její vůně letní večery. Ve středověku se rozmarýn lékařský používal především jako léčivá bylinka. Čaj je osvědčeným prostředkem na uklidnění, při migréně, astmatu, při nadýmání a zažívacích potížích. Rozmarýnovou tinkturou napuštěné obvazy přinášejí úlevu u zhmožděnin a poranění. Ve středověku byl rozmarýn lékařský součástí mnoha náboženských obřadů. Varianta rozmarýnu lékařského s převislými větvičkami (Rosmarinus officinalis prostratus) je vhodná do balkónových truhlíků a do skalek. Ale i bylinky vzpřímeně rostoucí v nich vypadají velmi pěkně.

Pěstování rozmarýnu

Rozmarýn lékařský roste divoce v oblasti kolem Středozemního moře. Bylinka není mrazuvzdorná, takže u nás musí přezimovat v interiéru. Samozřejmě můžete každoročně vysadit nové byliny. Rozmarýnu lékařskou můžete množit jak semeny, tak pomocí řízků. Druhá možnost je snazší. Do směsi zeminy a písku semena vysévejte v dubnu. Počítejte s tím, že klíčí většinou velice dlouho. Vzešlé bylinky velice pečlivě vyjednoťte. Ponechte ty silnější.

Při vysazení řízků, si na jaře nebo na podzim nařežte přibližně 5 cm dlouhé výhonky a vysaďte je do směsi zeminy a písku. Zeminu ještě před výsadbou dobře provlhčete. Květináče dejte na teplé a stinné místo.

Rozmarýn lékařský nejlépe roste v lehké, ale živinami bohaté zemině. Květináče by měly být spíše menší. Poroste tak rychleji. Přesazujte teprve tehdy, když je kořeny zcela zaplní. Bylinky milují teplo. Najděte jim vhodné místo v závětří, protože vítr a stín nemilují. Naopak v zimě musíte květináč umístit v chladnější místnosti na světlém místě s teplotou 10 – 15°C. Zalévejte jen málo

Rozmarýn lékařský Rozmarýn lékařský má charakteristickou nezaměnitelnou vůni, připomínající kafr. Zatímco čerstvé listy a boční výhonky mají jemné aroma, sušené listy mají výraznou chuť. Používejte je proto ke kořenění jídel velmi opatrně. Bylinka je velmi dekorativní, takže může v kuchyni zdobit nejenom parapet, ale i jídelní kout, je-li tam dostatek světla. Gurmáni by na tuto bylinu měli pamatovat, neboť její aroma zjemňuje nejen maso, drůbež a ryby, ale i saláty. Několik větviček položených na dřevité uhlí dodá grilovanému masu kořenitou vůni. A vhodíte-li do krbu větvičku rozmarýnu, připomene vám její vůně letní večery. Ve středověku se rozmarýn lékařský používal především jako léčivá bylinka. Čaj je osvědčeným prostředkem na uklidnění, při migréně, astmatu, při nadýmání a zažívacích potížích. Rozmarýnovou tinkturou napuštěné obvazy přinášejí úlevu u zhmožděnin a poranění. Ve středověku byl rozmarýn lékařský součástí mnoha náboženských obřadů. Varianta rozmarýnu lékařského s převislými větvičkami (Rosmarinus officinalis prostratus) je vhodná do balkónových truhlíků a do skalek. Ale i bylinky vzpřímeně rostoucí v nich vypadají velmi pěkně. Pěstování rozmarýnu Rozmarýn lékařský roste divoce v oblasti kolem Středozemního moře. Bylinka není mrazuvzdorná, takže u nás musí přezimovat v interiéru. Samozřejmě můžete každoročně vysadit nové byliny. Rozmarýnu lékařskou můžete množit jak semeny, tak pomocí řízků. Druhá možnost je snazší. Do směsi zeminy a písku semena vysévejte v dubnu. Počítejte s tím, že klíčí většinou velice dlouho. Vzešlé bylinky velice pečlivě vyjednoťte. Ponechte ty silnější. Při vysazení řízků, si na jaře nebo na podzim nařežte přibližně 5 cm dlouhé výhonky a vysaďte je do směsi zeminy a písku. Zeminu ještě před výsadbou dobře provlhčete. Květináče dejte na teplé a stinné místo. Rozmarýn lékařský nejlépe roste v lehké, ale živinami bohaté zemině. Květináče by měly být spíše menší. Poroste tak rychleji. Přesazujte teprve tehdy, když je kořeny zcela zaplní. Bylinky milují teplo. Najděte jim vhodné místo v závětří, protože vítr a stín nemilují. Naopak v zimě musíte květináč umístit v chladnější místnosti na světlém místě s teplotou 10 – 15°C. Zalévejte jen málo

Nabídka č. 7052468334 Vystaveno 30.04. 15:04 Zobrazení: 23