Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Grafické karty do PC

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Značka Značka grafického čipu
Velikost operační paměti Modelové označení
Rozhraní
Šířka paměťové sběrnice
Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Grafické karty do PC

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 1 217 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 1 217 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
123456 chevron_right chevron_right

Grafická karta se stará o veškerý obraz, který se vám zobrazí na monitoru. Dnešní trh nabízí grafické karty od mnoha výrobců, většina má ovšem v sobě čipy od společnosti NVIDIA nebo AMD, setkat se ale můžete i se značkou Gigabyte nebo MSI. Vybrat tu pravou grafickou kartu, která splní vaše nároky, může být oříšek. Základem je orientovat se v nabídce na trhu a ujasnit si priority a požadavky. Pojďte se s námi podívat, co dnešní trh nabízí a jak vybrat grafickou kartu.

Grafická karta NVIDIA

Jak jsme zmiňovali výše, grafické karty využívají čipy od dvou společností. Jednou z nich je NVIDIA, která se zaměřuje na herní publikum, ale nezapomíná ani na profesionály a obyčejné smrtelníky. Hráči a obyčejní uživatelé počítačů ocení řadu GeForce, pro profesionály je určena řada Quadro.

Nvidia RTX 3060 Ti OEM
AMD Sapphire RX 6800 XT NITRO+ OC

Grafická karta AMD

Druhou společností, která se zabývá vývojem čipů do grafických karet, je společnost AMD. Ta se primárně specializuje na náročné hráče, kteří vyžadují ten nejlepší obraz a velmi dobrou odezvu. Grafické karty AMD ovšem nezapomínají ani na profesionální uživatele, kteří potřebují spustit na svém počítači náročné grafické programy.

Herní grafická karta

Kvalitní herní grafická karta vám přináší nejen dokonalý obraz a perfektní zážitek ze hry, ale můžete díky ní získat i výhodu nad protivníky. Nízká odezva zaručí, že své nepřátele uvidíte včas a budete moci rychle reagovat. U herních grafických karet je potřeba počítat s vyšší pořizovací cenou, jelikož je zde kladen vysoký důraz na používání těch nejnovějších technologií. Samozřejmostí je i kvalitní chlazení, které vám umožní užívat si herní zážitek po několik hodin.Externí grafická karty

Máte doma notebook, který už po grafické stránce nesplňuje vaše požadavky, ale nechcete si pořizovat nový? Řešením je externí grafická karta. Nezáleží na tom, jestli máte na svém počítači Windows nebo macOS, grafické karty jsou kompatibilní s oběma operačními systémy.

Jak vybrat grafickou kartu

Využití

Při výběru grafické karty byste si měli v první chvíli určit, k čemu budete kartu využívat. Je zbytečné pořizovat drahou herní grafickou kartu, pokud na počítači sledujete filmy a odepisujete na sociálních sítích. Milovníci her by si měli zjistit, jaké požadavky mají jejich oblíbené hry, jelikož trh herních grafických karet je velmi široký.

Kompatibilita

Grafické karty mají nejen různé výkony, ale liší se i svými rozměry. Vždy si zkontrolujte, zda se vámi vybraná grafická karta vejde do vaší počítačové skříně. U starších základových desek můžete mít problém i se sloty, pomoci kterých připojujete grafickou kartu. Starší modely využívají AGP slot, který se dnes již na nových grafických kartách nevyskytuje. Dnešní karty se zapojují pomocí PCI-e slotů. V neposlední řadě nezapomeňte na kontrolu zdroje a procesoru. Zdroj musí zvládnout nejen provoz grafické karty, ale i všech ostatních komponentů, které v počítači máte. Slabší procesor by zase mohl značně zpomalovat výkon vaší grafické karty.

Parametry, na které byste se měli zaměřit:

  • Grafická paměť – Grafické karty využívají vlastní paměť. Nenáročným uživatelům postačí karty s pamětí 2GB, profesionální uživatelé by se měli poohlédnout po kartách s pamětí 6GB a výše.
  • Frekvence jádra – Tento údaj naleznete v parametrech karty a je udáván v MHz. Zjednodušeně řečeno – toto číslo udává, kolik operací je karta schopna vypočítat za jednu vteřinu. Čím vyšší číslo, tím je karta výkonnější.
  • Hlučnost – Některé typy chlazení dokáží být velmi hlučné, což může být nepříjemné pro ostatní členy domácnosti nebo kolegy v práci. Tento údaj se udává v dB. Hlučnost grafické karty lze snížit pomocí kvalitní počítačové skříně.
  • Spotřeba – Každá karta potřebuje jiné množství energie pro svůj plný provoz. V parametrech je udáván ve wattech a čím je číslo nižší, tím je karta uspornější.


Další funkce

Určitě vám neuniklo, že existují tzv. virtuální měny. Ty se dají těžit pomocí výkonných grafických karet, nebo pomocí karet speciálně určených pro mining. Milovníci virtuální reality by se měli ujistit, že jejich karta je VR ready. Tyto karty zajistí velmi realistický zážitek a pomohou vám vžít se plně do děje.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up