Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.

chevron_left Paměti RAM

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Pracovní frekvence Počet modulů
Rozdělení dle typu Značka Kapacita
Určení
CAS latency Doba dodání (od obdržení platby)
Vystavené před
Končící za méně než

Paměti RAM

Rozdělení dle typu
V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 1 382 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Relevance, nejlepší shodakeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 1 382 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
123456 chevron_right chevron_right

Operační paměť, označovaná také jako RAM, je důležitý článek v počítači, notebooku nebo telefonu. Pomáhá zařízení ukládat data, která jsou potřeba při spuštění programů a aplikací. Čím větší operační paměť, tím lépe poběží váš počítač a vy můžete mít spuštěných několik programů najednou. Pojďte se s námi podívat, na co byste se měli při výběru RAM zaměřit a jak případně zvětšit kapacitu operační paměti u svého zařízení.

Jak vybrat operační paměť

Jaké máte zařízení

Typ operační paměti se liší dle zařízení. Do počítačů a serverů se používá formát DIMM, u notebooku se setkáte s menším formátem SO-DIMM. V případě notebooku si ověřte, zda je možné operační paměť rozšířit. Pokud ne, lze vyměnit původní RAM za novou. Když budete chtít notebook reklamovat, musíte ovšem vrátit původní. U počítače stačí zkontrolovat, kolik slotů na základové desce je volných.

Požadavky

Před koupí nového zařízení, nebo výměnou staré RAM, si ujasněte, k čemu budete počítač využívat. Budete pouze brouzdat na internetu, psát e-maily, nebo ho zatížíte náročnou hrou a programy? Těmto požadavkům přizpůsobte velikost a rychlost operační paměti. Při výměně RAM na starém zařízení se ujistěte, že za pomalý chod může skutečně operační paměť.

Kapacita RAM

Kapacita operační paměti se udává v gigabytech a značí, kolik dat může být v jeden okamžik na RAM uloženo. Čím větší kapacita, tím náročnější programy můžete na svém zařízení spusti. V dnešní době doporučujeme kupovat zařízení s kapacitou 4GB a víc.

Frekvence

V parametrech se udává v MHz a ukazuje, kolik operací dokáže paměť provést za vteřinu. Čím vyšší je toto číslo, tím rychlejší je operační paměť. Před koupí nezapomeňte zkontrolovat, zda základní deska vašeho počítače podporuje danou frekvenci.

Jak instalovat RAM

Jak už jsme zmiňovali výše, před samotnou koupí si zkontrolujte, zda je vybraná RAM kompatibilní s vaším zařízením. Pokud si nejste jistí vlastnostmi svého zařízení, můžete je vyhledat pomocí modelového označení desky. Následná instalace operační paměti je velmi jednoduchá. Otevřete počítačovou skříň a najděte podlouhé sloty, které se nachází na základové desce. Následně modul zacvakněte konektory napřed a zajistěte pacičkami. Pozor si dejte na statickou elektřinu, protože byste mohli celou desku vyzkratovat.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up