chevron_left Škoda

Často hledané

Často hledané

Parametry zrušit filtry Země doručení
Typ nabídky
Stav zboží
Cena (Kč)
Lokalita
Do vzdálenosti km
Parametry nabídky
Značka vozidla
Barva Rok výroby
Pohon
Spotřeba
Karoserie
Počet dveří
Další informace
Výkon
Náhon
Stav Tachometru
Převodovka
Vystavené před
Končící za méně než

Levné Škoda

V mém okolí

Pro zobrazení nabídek ve vašem okolí potřebujeme mít přístup k poloze. Povolte prosím tuto funkci ve vašem zařízení.

Našli jsme vám celkem 52 nabídek O výsledcích
Seřadit podle:Cena, nejlevnějšíkeyboard_arrow_down
Relevance:
done nejlepší shoda
Cena:
done nejlevnější
done nejdražší
Cena včetně přepravy:
done nejlevnější
done nejdražší
Počet kupujících:
done nejméně
done nejvíce
Čas:
done právě končící
done nejnovější
favorite Hlídat podobné nabídky
Našli jsme vám celkem 52 nabídek O výsledcích
Seznam doporučených nabídek
1 nabídek na stránce
Seznam nabídek
1

Poohlížíte se po novějším automobilu a upřednostňujete všeobecně české výrobce? Právě pro vás jsme připravili nabídku vozidel české automobilky Škoda. Prozradíme vám historii, nejznámější, další vyráběné i historické automobily a dozvíte se i o účasti vozů Škoda v motorsportu. Podívejte se na naši aktuální nabídku. :) :)

Historie značky Škoda

Historie automobilky sahá až do roku 1895, kdy vznikl malý podnik na výrobu jízdních kol. Po pouhých čtyřech letech začíná podnik s názvem Laurin & Klement vyrábět i motocykly. Až v roce 1925 se spojil podnik se strojírenskou firmou Škoda, což mělo za následek pozvolný přechod k dnes již známému jménu. Prvním vozem automobilky byla v roce 1930 Škoda 422. Koncem 20. století se Škoda stala součástí Volkswagen Group.

Škoda Yeti
Škoda Octavia

Nejznámější modely automobilky Škoda Auto

Za více než 90 letou historii výroby automobilů Škoda představila celou řadu automobilů, k těm nejoblíbenějším patří Škoda Favorit, Škoda Octavia, Škoda 120 a Škoda Forman.

Další vyráběné vozy

Automobilka vyrábí díly a celé vozy ve třech výrobních závodech, které se nachází v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. V současnosti si její zákazníci mohou vybrat vozy Škoda Fabia (1999), Škoda Octavia (1996), Škoda Scala (2019), Škoda Superb (2001), Škoda Karoq (2017), Škoda Kamiq (2019), Škoda Kodiaq (2016) a Škoda Enyaq iV (2020).

Škoda Superb
Škoda Citygo

Historické automobily Škoda

Po první automobilu Škoda 422 z roku 1930 uvedla automobilka na trh celou řadu oblíbených vozidel, mezi kterými vyčnívají například Škoda 440 Spartak (1955–⁠1959), Škoda 130 (1975–⁠1982), Škoda Yeti (2009–⁠2017) nebo Škoda Felicia (1994–⁠2001).

Škoda v motorsportu

Kromě výroby klasických osobních automobilů vyrábí Škoda Auto také závodní speciály převážně pro závody Rallye. V českém mistrovství má i svůj vlastní tým, který se jmenuje Škoda Motorsport. Se závodní Škodovkou soutěžil i Jan Kopecký, který patří mezi legendy na české scéně.

Zobrazit méně keyboard_arrow_up